Dziecko pogryzione przez psa - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Wtorek, 26 marca 2019
Wybierz miasto na mapie
Dziecko pogryzione przez psa
Data dodania: 2018-03-09 13:51:55
Dziecko pogryzione przez psa
Źródło zdjęcia: sxc.hu
Pies uciekł z jednej z posesji w Zelowie i pogryzł chłopca. Właściciel psa został ukarany. Na szczęście zakończyło się tylko na niewielkich obrażeniach. 

8 marca 2018 roku około godz. 16.00 dyżurny bełchatowskiej komendy został poinformowany o pogryzieniu 13-letniego chłopca przez psa.
. Do zdarzenia doszło w Zelowie. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z miejscowego komisariatu. Jak ustalili w rozmowie z matką chłopa, pies wybiegł z sąsiedniej posesji i ugryzł nastolatka w nogę.

Policjanci dotarli do właściciela czworonoga, który mieszkał kilka ulic dalej. Okazuje się, że owczarek nie pierwszy raz uciekł z jego posesji. Funkcjonariusze za niezachowanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia ukarali 39-latka mandatem.

- Posiadanie psa wiąże się z obowiązkami, jakie nakłada prawo na właściciela czworonoga. Należy pamiętać, że za zachowanie psa zawsze odpowiada jego właściciel. Obowiązek szczególnej ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia nakłada bowiem na właściciela art. 77 kodeksu wykroczeń:
"Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany".
- ostrzegają policjanci.

KPP Bełchatów / ES
Tagi: pogryzione dziecko, pies, Zelów
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
go to top