„Wtargnięcie napastnika do szkoły” - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Wtorek, 26 marca 2019
Wybierz miasto na mapie
„Wtargnięcie napastnika do szkoły”
Data dodania: 2018-03-06 10:36:11
„Wtargnięcie napastnika do szkoły”
Źródło zdjęcia: sxc.hu
Zabójca zazwyczaj działa krótko i efektywnie. Jak się zachować, kiedy napastnik wtargnie do szkoły? W placówka prowadzonych przez bełchatowskie starostwo wyświetlany będzie film „Wtargnięcie napastnika do szkoły”.

Film przygotowało Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy oraz Komenda Stołeczna Policji. Głównym powodem, dla którego wyprodukowano film jest uświadomienie szkołom skali zagrożeń w sytuacji wtargnięcia niebezpiecznego napastnika do placówki oświatowej.

"Może się wydawać, że atak szaleńca w naszej szkole to jakieś abstrakcyjne zagadnienie, ale lepiej być na taką sytuację przygotowanym". - mówi Grzegorz Gryczka - wicestarosta bełchatowski. 

Zabójca zazwyczaj działa krótko i efektywnie.
. Wybiera wejścia lub wyjścia z budynków dużych instytucji, duże sale, boiska szkolne, centra handlowe, miejsca niechronione lub słabo chronione z szybkim i relatywnie łatwym dostępem.

Reakcja na taki atak, np. w placówce szkolnej powinna być podporządkowana zasadzie  „uciekaj, schowaj się, walcz”, tj:
1. Wyprowadzenie (ewakuacja) uczniów w sposób bezpieczny poza teren obiektu. 
2. Jeżeli pkt. 1 nie jest możliwy do wykonania, należy uczniów odseparować od zagrożenia poprzez zamknięcie i zabarykadowanie się w bezpiecznych miejscach na terenie szkoły. 
3. Gdy nie ma możliwości ucieczki ani skrycia się, stan wyższej konieczności obliguje wszystkich do podjęcia walki wszelkimi możliwymi metodami.

Film trwa około 50 minut, będzie wyświetlany w szkołach prowadzonych przez bełchatowskie starostwo.

bezpieczna.um.warszawa.pl / ES
Tagi: Wtargnięcie napastnika do szkoły, Bełchatów, film
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  • Panie Gryczka Pana to juz niedlugo rano w lodowce zobacze...
    Autor:dasdasd Data: 2018-03-06 16:32:25
go to top