Czy powtórzy się wynik z pierwszej rudny fazy zasadniczej? - INFO BAI

Czy powtórzy się wynik z pierwszej rudny fazy zasadniczej?
Data dodania: 2018-03-02 13:09:00
Źródło zdjęcia: Facebook PGE Skra Bełchatów
Po porażce w Francji, siatkarze PGE Skry Bełchatów udają się do Bydgoszczy.

W ramach 23 kolejki PlusLigi w sobotnie popołudnie o godzinie 15:00 bełchatowianie zmierzą się z BKS Łuczniczka Bydgoszcz.

Żółto-Czarni zajmują 2 miejsce w tabeli z 49 punktami, natomiast przeciwnicy z Bydgoszczy plasują się na 14 miejscu z dorobkiem 19 punktów.

Siatkarze PGE Skry Bełchatów doskonale pamiętają wydarzenie z pierwszej rundy fazy zasadniczej, kiedy występowali w roli gospodarza, pokonując BKS w trzech setach i zainkasowali komplet punktów.
.

O ile początek spotkania był wyrównany, a ciosami wymieniali się atakujący obu zespołów, tak kiedy gospodarze zaczęli zagrywać na lepszym poziomie, Łuczniczka miała problemy z przyjęciem.

W drugim secie bełchatowianie całkowicie zdominowali wydarzenia na boisku. Goście z Bydgoszczy mieli problemy z odczytaniem intencji Grzegorza Łomacza, a do tego w ataku zaciął się Filipiak i trudno było szukać punktów zaczepienia. Odsłonę pewnym blokiem zakończył Patryk Czarnowski (MVP spotkania), a od połowy seta w szeregach PGE Skry na parkiecie byli zmiennicy.

10-minutowa przerwa pozytywnie podziała na siatkarzy Łuczniczki. Bardzo odważnie grał Kacper Bobrowski, pewniej grali również środkowi. Inicjatywa jednak nadal była po stronie gospodarzy. Prowadzenia nie oddali już do końca i pewnie zainkasowali trzy punkty.