Koniec mandatów za parkowanie? - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Wtorek, 26 marca 2019
Wybierz miasto na mapie
Koniec mandatów za parkowanie?
Data dodania: 2018-02-23 11:21:32
Koniec mandatów za parkowanie?
Źródło zdjęcia: sxc.hu
Radny Plusa podczas wczorajszej Sesji Rady Miasta poruszył temat mandatów nakładanych na mieszkańców bełchatowskich osiedli za złe parkowanie.

Wczoraj odbyła się XLV Sesja Rady Miasta Bełchatowa. Radni PLUS-a złożyło na ręce Przewodniczącej Rady pismo do Prezydent Miasta dotyczące miejsc parkingowych oraz mandatów za parkowanie.

-W ostatnim czasie pojawiają się sygnały, że coraz większa liczba naszych mieszkańców karanych jest mandatami przez policję w związku z niewłaściwym parkowaniem swoich pojazdów. Dlatego zwracamy się do Pani Prezydent z prośbą o podjęcie rozmów z Komendantem Policji. Chcemy polubownego załatwienia tego problemu i zaniechania tych działań, ponieważ niewłaściwa ilość miejsc parkingowych jest przyczyną tego, że mieszkańcy nie mają gdzie zaparkować swoich pojazdów. - mówił na sesji radny Grzegorz Muskała.

Radny w swoim przemówieniu tłumaczył, że zdarzają się incydenty, w których kierowca parkuje specjalnie na trawniku lub w niedozwolonym miejscu.
. Mówił również, że policjanci mogą upominać kierowców w takiej sytuacji, a nie od razu karać mandatami.

- Jednocześnie chcielibyśmy zwrócić się do Pani Prezydent, aby spróbowała zarówno prześwietlić miejsca, gdzie jeszcze takie parkingi mogłyby powstać, jak również znaleźć środki, aby tych miejsc parkingowych w naszym mieście więcej wybudować. - dodaje Grzegorz Muskała.

- Takie rozmowy są prowadzone. Odbyło się już kilka spotkań w tej sprawie. Nie wynika to wcale z tego, że jest za mało miejsc parkingowych, tylko z organizacji. Cała sytuacja jest też sprowokowana tym, że wprowadzono wojewódzką mapę zagrożeń. Policjanci muszą reagować na wszystkie doniesienia. Te doniesienia są anonimowe, ludzie wypisują różne rzeczy, blok na blok skarży. Mamy już nawet pewne rozwiązania wypracowane z policjantami. - tłumaczy Wiceprezydent Ireneusz Owczarek

Wiceprezydent mówił również, że podczas interwencji policjantów często wywołują agresje u mieszkańców.

-Apeluje do mieszkańców, aby nie zaogniali sytuacji. Zdarzają się zarysowania samochodów, poprzebijane opony, uszkodzenia. Ale to nie jest brak miejsc parkingowych, to są animozje międzyludzkie, zupełnie niepotrzebne. Na pewno będziemy próbowali rozwiązywać tą sytuację. - dodaje Ireneusz Owczarek.

Czy będzie mniej mandatów, a więcej parkingów? O tym mieszkańcy przekonają się wkrótce.

ES
Tagi: miejsca parkingowe, mandaty za parkowanie, Bełchatów, sesja
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 • zacznijmy od tego ze 90 % parkingów nie jest prawidłowo oznakowanych. Musi być tabliczka i białe pasy. 90 % parkingów na osiedlach w swietle prawa nie sa parkingami i policja jakby była wredna to może na samym tylko dolnośląskim w tydzień mogą wystawić z 10 tys sztuk po choćby 100 zł...piękna kwota do budzetu...
  Autor:iks Data: 2018-02-24 20:49:47
 • Bajki przed wyborami.
  Autor:minus Data: 2018-02-24 12:49:40
 • Radny idiot..a i ciemnote wciska ze pomoże. ..policjant -sędzia sam decyduje jaki zastosuje środek represji.....zgodnie z przepisami prawa. Zachęcam do lektury przepisów
  Autor:Torf Data: 2018-02-23 22:11:35
 • Karać, karać i jeszcze raz karać i to najwyższymi mandatami jakimi się da. Do tego czas najwyższy wprowadzić w Bełchatowie strefy płatnego parkowania i strefy bez samochodu. A za możliwość parkowania w okolicach miejsca (strefy) zamieszkania pobierać roczną opłatę (jak w Wiedniu) np. 200 zł a za każdy kolejny samochód rejestrowany pod danym adresem powiedzmy 1000 zł. Uzyskana dzieki temu kwoty przeznaczać nie na kolejne parkingi ale na komunikację miejską, która będzie jeździć co kilka minut i w każdy rejon miasta. Czas najwyższy uwolnić to miasto od samochodowego smogu, smrodu i chamstwa. A jak panu Muskale i Owczarkowi nie przeszkadzają TAK parkujący kierowcy to zachęcam wszystkich aby parkowali przy ich posesjach.
  Autor:dyrk Data: 2018-02-23 19:40:53
 • a kto zapłaci za zniszczone tereny zielone? niedługo żeby poruszać się po strefie zamieszkania trzeba będzie skakać po samochodach
  Autor:loki Data: 2018-02-23 13:13:31
 • problem pojawia się wtedy gdy każdy chce zaparkować auto jak najbliżej wejścia do bloku.LENISTWO nic innego.
  Autor:Justyna Data: 2018-02-23 12:30:11
 • Dajcie link do tej mapy zagrożeń bo Karen ku*asy niepomogly. Policja zamiast karać tych źle parkujacych ukarala tych naklejającyh. - patologia
  Autor:Chmielowskiego Data: 2018-02-23 12:26:40
 • Z jabłoniowego sadu niech przesuną pieniądze na parkingi
  Autor:Brawo Data: 2018-02-23 12:20:01
 • Ja pierd*lę... Wyjeżdżając Parkingu nic nie widać.. Dwa auta się nie mogą minąć.. Jadąc wzdłuż parkingu nie widać miejsca i między autami się patrzę a niech mi dziecko wyskoczy spomiędzy tych wzdłuż poparkowanych.. A za blokiem pusty parking na Chmielowskiego! Ja rozumiem na osiedlach gdzie nie ma parkingu.. Ale tu jelst a stają debile wzdłuż ulicy/chodnika
  Autor:Co za debil Data: 2018-02-23 12:06:52
 • Do każdego mieszkania powinno być przewidziane jedno miejsce parkingowe, jak masz dwa auta powinno się wykupić na drugie. Niestety to nie problem miasta ale mieszkańców, a nie w domu po 3 , 4 auta i każdy myśli ze mu się należy. Przejść lub przejechać nie idzie bo na terenie zielonym parkują jak i na chodnikach.
  Autor:Xxx Data: 2018-02-23 11:52:55
go to top