Szkoły wyszkolą przyszłych pracowników kopalni i elektrowni - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Wtorek, 26 marca 2019
Wybierz miasto na mapie
Szkoły wyszkolą przyszłych pracowników kopalni i elektrowni
Data dodania: 2018-02-22 10:01:57
Szkoły wyszkolą przyszłych pracowników kopalni i elektrowni
Źródło zdjęcia: pgegiek.pl
Dwie szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu bełchatowskiego podpisały  umowy z PGE GiEK S.A. na utworzenie patronackich klas.

W placówkach utworzone zostaną tzw. klasy patronackie dla uczniów klas pierwszych techników, które główny nacisk będą kładły na edukację pod kątem przyszłych kadrowych potrzeb PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Porozumienia wczoraj podpisali władze PGE, dyrektorzy placówek oraz przedstawiciele organu prowadzącego szkoły w obecności Marzeny Machałek, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

Klasy patronackie utworzone zostaną w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im.
. gen. L. Czyżewskiego w Bełchatowie oraz Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie. Programem objęte zostaną wybrane pierwsze klasy kształcące w zawodach technik elektryk, mechanik, automatyk i mechatronik.

W ramach współpracy, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych będą brali udział w wizytach zawodoznawczych na terenie kopalni i elektrowni w Bełchatowie, zorganizowane zostaną zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe, a także dodatkowe szkolenia. Dla wyróżniających się uczniów ufundowane zostaną także stypendia.

Podpisana umowa to dla PGE GiEKS S.A. gwarancja pozyskania pracowników wykształconych i przygotowanych do pracy.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie objęte patronatem PGE GiEK S.A. zostaną kierunki technik mechatronik i technik automatyk. W ZSP Nr 3 w Bełchatowie będą to kierunki technik elektryk i technik mechanik.

Porozumienia będą obowiązywać przez 10 lat.

pgegiek.pl / ES
Tagi: porozumienia, kopalnia, elektrownia, Bełchatów, Kleszczów
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 • Swego czasu w ZSP nr 3 był profil o kierunku górniczym też "niby" były podpisane umowy itd. Idziesz kończysz szkołę i tak naprawdę nie masz nic sam wiem z własnego doświadczenia. Lepiej wybrać to co się lubi w życiu robić niż łudzić się, że zostanie człowiek przyjęty. Minęło ponad 5 lat i jak nie pracowałem w kopalni tak i do tej pory nie pracuję. Po rozmowie z dwoma dyrektorami kopalni usłyszałem: Nie prowadzimy naboru. A gdzie tu pomyśleć, że jeszcze z zewnątrz. Tak więc w skrócie: Jedna Wielka Ściema!!!
  Autor:Żenada Data: 2018-02-22 20:15:41
 • Ale natura lansowała się z janowską, żenada....przecież nie tak dawno jej przyjacielem był kubek?
  Autor:Kopalniok Data: 2018-02-22 15:31:51
 • Jak to nie ma przyjęć? Wystarczy być z... radomska. Hej siup radomsko...itp.itd.itp
  Autor:Posłanka Data: 2018-02-22 12:37:48
 • przecież do tych zakładów od lat niby nie ma przyjęć - nawet podania nie przyjmą, tylko szkoły sobie marketing robią żeby uczniów przyciągnąć
  Autor:gosc Data: 2018-02-22 10:06:25
go to top