Coraz więcej Ukraińców w regionie - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Wtorek, 26 marca 2019
Wybierz miasto na mapie
Coraz więcej Ukraińców w regionie
Data dodania: 2018-02-20 10:37:14
Coraz więcej Ukraińców w regionie
Źródło zdjęcia: pixabay
W województwie łódzkim przybywał obywateli Ukrainy. Ukraińcy przyjeżdżają do Polski głównie w celach zarobkowych. Jak mówią, zarobki i standard życia tutaj są nieporównywalnie wyższe niż w ich rodzimym kraju.

Język Ukraiński słychać wszędzie: na ulicach, w sklepach, na budowach.
. W powiecie bełchatowskim wielu przedsiębiorców zatrudnia pracowników z Ukrainy. W ciągu ostatniego roku o zezwolenie na pobyt i pracę w województwie łódzkim ubiegało się około 25 tysięcy Ukraińców.

Gdzie można najczęściej znaleźć pracujących obywateli Ukrainy? Na budowach, w sklepach, czy fabrykach, ale do Polski przyjeżdżają tez osoby o wysokich kompetencjach. Według socjologów pojawienie się imigrantów z Ukrainy może być korzystne zarówno dla nich, jak i dla Polski, ale ułatwienia nie mogą dotyczyć tylko kwestii pracy.

"Eksperci przewidują, że Ukraińców w Polsce będzie przybywać, a fala imigracji, którą obecnie obserwujemy nie skończy się szybko. Dla cudzoziemców to okazja do poprawienia swojej sytuacji życiowej, a dla Polaków - możliwość zatrudnienia nowych wykwalifikowanych pracowników." - informuje TVP Łódź.

TVP Łódź / ES
Tagi: Ukraińcy, praca, łódzkie, Polska
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  • Musimy przypomnieć naszym zarządzającym ,że przede wszystkim tubylcy , nie może być tak,że ktoś przyjeżdża z Kazachstanu i dostaje mieszkanie + 40000 zł. na zagospodarowanie i pracę. A nasi na bezdomność.
    Autor:Beata Data: 2018-02-20 16:07:30
go to top