W bełchatowskim szpitalu wycięli zdrowy żołądek. Dziś rusza proces - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Wtorek, 26 marca 2019
Wybierz miasto na mapie
W bełchatowskim szpitalu wycięli zdrowy żołądek. Dziś rusza proces
Data dodania: 2018-02-19 09:32:17
W bełchatowskim szpitalu wycięli zdrowy żołądek. Dziś rusza proces
Źródło zdjęcia: sxc.hu
Lekarze z bełchatowskiego szpitala usunęli kobiecie żołądek, śledzionę, okołożołądkowe węzły chłonne, a także fragment przełyku. Wszystko za sprawą fałszywej dokumentacji jaką przedstawiła lekarzowi pacjentka.  Dziś rozpoczyna się proces sądowy.

Do operacji doszło w czerwcu 2016 roku. Do Szpitala Jana Pawła II w Bełchatowie zgłosiła się 24-letnia kobieta z okolic Gliwic z dokumentacją wskazującą na nowotwór żołądka o najwyższym stopniu złośliwości. Kobieta musiała przejść natychmiastową operację ratującą życie.
.

Po jakimś czasie do matki pacjentki doszła wiadomość, że 24-latce usunięto zdrowe narządy. Złożono zawiadomienie do prokuratury, lekarze zlecili przeprowadzenie dokładnych badań wyciętych narządów. Okazało się, że nowotworu nie było. 

Po wstępnym zbadaniu sprawy okazało się, że wszystkie dokumenty i badania jakimi kobieta się okazywała są sfałszowane.

Kobiecie postawiono zarzut podrobienia i posłużenia się fałszywą dokumentacją medyczną. Przyznała się do winy. Przeszła badania, po których okazało się, że ma głębokie zaburzenia osobowości. Nie potrafiła wytłumaczyć, dlaczego tak postąpiła. 

Kobiecie przedstawiono zarzut podrobienia i posłużenia się fałszywą dokumentacją medyczną. Prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego w Gliwicach wniosek o warunkowe umorzenie postępowania wobec kobiety. Drugie postępowanie, które dotyczy błędu medycznego, jest obecnie zawieszone. 

Dziś w Gliwicach rozpoczyna się proces ws. fałszowania dokumentacji medycznej. 

ES

źródło: dziennikzachodni
Tagi: wycięli żołądek, Bełchatów, proces
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  • Fałszowanie dokumentacji jest praktykowane w szpitalu w Bełchatowie.W ub. roku szpital już zwracał NFZ wyłudzonych prawie 300 tys. złotych oraz 15 tys. zł. kary.
    Autor:Dow****ny Data: 2018-02-19 10:38:53
go to top