Dotacje dla szpitala - uzupełnienie artykułu - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Środa, 23 stycznia 2019
Wybierz miasto na mapie
Dotacje dla szpitala - uzupełnienie artykułu
Data dodania: 2018-02-08 13:53:41
Dotacje dla szpitala - uzupełnienie artykułu
Źródło zdjęcia: zdrowie.lodzkie.pl
W uzupełnieniu artykułu "Za co Starostwo płaci szpitalowi?" przedstawiamy sprostowanie starostwa.

Odnosząc się do artykułu "Za co Starostwo płaci szpitalowi?", zamieszczonemu na portalu www.belchatow.bai.
.pl ( 2018-02-07 13:53:42), informuję, że Starostwo Powiatowe w Bełchatowie nie dokonuje żadnych płatności na rzecz Szpitala Wojewódzkiego w Bełchatowie.

Dyrektor bełchatowskiego szpitala po konsultacji z ordynatorami poszczególnych oddziałów występuje z wnioskami do Zarządu Powiatu o pomoc finansową. Praktycznie każdego roku Rada Powiatu w Bełchatowie przyjmuje uchwałę o pomocy finansowej dla Samorządu Województwa Łódzkiego z przeznaczeniem na pomoc finansową Szpitalowi Wojewódzkiemu w Bełchatowie. Po zaakceptowaniu przez radnych, pieniądze z budżetu powiatu bełchatowskiego trafiają na zakupy sprzętu, wyposażenia i remonty jednostki. Dzięki dotacjom z powiatu bełchatowski szpital wzbogaca się o nowoczesny sprzęt, który pozwala podnieść jakość wykonywanych zabiegów pacjentów, przede wszystkim mieszkańców powiatu bełchatowskiego.

Powiązanie przez autora artykułu, pobytu Waldemara Wyczachowskiego, starosty bełchatowskiego, z dotacją dla szpitalnego oddziału, jest wysoce niestosownym nadużyciem i nadinterpretacją.

Zaznaczyć należy, że dotacje dla szpitala przekazywane są sukcesywnie od 2006 roku, praktycznie co roku, w każdej kadencji samorządu. W latach 2006-2017 powiat przekazał Szpitalowi Wojewódzkiemu w Bełchatowie prawie dwa miliony złotych na zakupy nowoczesnego sprzętu i wyposażenia. Dlatego Starostwo Powiatowe w Bełchatowie otrzymało Medal Amicus Salutis za całokształt działalności dla dobra bełchatowskiego szpitala.


Rzecznik rasowy Starostwa Powiatowego w Bełchatowie
Tagi: dotacje, szpital, starostwo, Bełchatów
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  • Piękne i klarowne wytłumaczenie co jest dla wszystkich pacjentów samą radością W takim razie organizacje pracy trzeba zmienić a może by tak wprowadzić pracę na trzy zmiany-to jest tylko moja propozycja.Bo jak czytamy,że co roku były dotacje od 2006.r. a zamęt był coraz większy i kolejki dłuższe to coś tu nie gra.Masz racje Józiek tak wygląda jakby dla medalu.
    Autor:Beata Data: 2018-02-08 15:50:03
  • Oj Józek Józek Ty to nawet czytać ze zrozumieniem nie umiesz
    Autor:Zyta Data: 2018-02-08 14:39:25
  • A myślałem że to w trosce o zdrowie wszystkich a nie dla medalu
    Autor:józiek Data: 2018-02-08 14:02:04
go to top