Himalaista z Działoszyna w ciężkim stanie - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Niedziela, 25 lutego 2018
Wybierz miasto na mapie
Himalaista z Działoszyna w ciężkim stanie
Data dodania: 2018-01-26 18:15:55
Himalaista z Działoszyna w ciężkim stanie
Źródło zdjęcia: facebok / Tomasz Mackiewicz
O ciężkiej sytuacji himalaistów od rana mówi cała Polska. Tomasz Mackiewicz pochodzi z Działoszyna.

W dniu jutrzejszym w godzinach porannych rozpocznie się akcja ewakuacyjna himalaisty Tomasza Mackiewicza i Elisabet Revol, którzy przebywają na ośmiotysięczniku Nanga Parbat. Tomasz to niezwykły człowiek z ciekawa historią swojego życia. Tomek "Czapa" bo tak na niego mówią wychował się w Działoszynie gdzie spędził swoje 18-letnie życie. Gdy wyprowadził się z Działoszyna wpadł w nałogi. Heroina.
. Niestety, ale ta droga zniszczyła mu życie... Ale nie do końca.

Jego silna wola i wiara pozwoliła stanąć od nowa na nogi. 2014 rok był przełomem gdzie Tomek podjął się wyczyny, którego nie dokonał jeszcze nikt. Szczyt zimą Nanga Parabat miał być zdobyty! Kilka lat i kolejne próby zdobycia dziewiątego co do wysokości szczytu świata. Ta wyprawa nie zakończyła się jednak najlepiej. Tomek i Francuzka Elisabeth Revol utkneli pod kopułą szczytową ośmiotysięcznika. Zły stan Tomasza nie pozwala na dalsze kontynuowanie wyprawy.

Z informacji, jakie posiadamy na tą chwilę zmaga się z chorobą wysokościową, z obrzękiem płuc i mózgu. Na wysokości 7400 metrów gdzie obecnie przebywa jest temperatura sięgająca do -60 stopni Celsjusza.

W dniu jutrzejszym odbędzie się akcja ratunkowa z użyciem helikoptera i himalaistów. Trzymamy kciuki za udaną akcję ratowniczą.

twojepajeczno.pl / JK
Tagi: Himalaista, Działoszyn, Tomasz Mackiewicz
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Meble Bełchatów Rolety Bełchatów restauracja pizzeria Bełchatów Jazda konna łódzkie dźwigi
go to top