Himalaista z Działoszyna w ciężkim stanie - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Środa, 23 stycznia 2019
Wybierz miasto na mapie
Himalaista z Działoszyna w ciężkim stanie
Data dodania: 2018-01-26 18:15:55
Himalaista z Działoszyna w ciężkim stanie
Źródło zdjęcia: facebok / Tomasz Mackiewicz
O ciężkiej sytuacji himalaistów od rana mówi cała Polska. Tomasz Mackiewicz pochodzi z Działoszyna.

W dniu jutrzejszym w godzinach porannych rozpocznie się akcja ewakuacyjna himalaisty Tomasza Mackiewicza i Elisabet Revol, którzy przebywają na ośmiotysięczniku Nanga Parbat. Tomasz to niezwykły człowiek z ciekawa historią swojego życia. Tomek "Czapa" bo tak na niego mówią wychował się w Działoszynie gdzie spędził swoje 18-letnie życie. Gdy wyprowadził się z Działoszyna wpadł w nałogi. Heroina.
. Niestety, ale ta droga zniszczyła mu życie... Ale nie do końca.

Jego silna wola i wiara pozwoliła stanąć od nowa na nogi. 2014 rok był przełomem gdzie Tomek podjął się wyczyny, którego nie dokonał jeszcze nikt. Szczyt zimą Nanga Parabat miał być zdobyty! Kilka lat i kolejne próby zdobycia dziewiątego co do wysokości szczytu świata. Ta wyprawa nie zakończyła się jednak najlepiej. Tomek i Francuzka Elisabeth Revol utkneli pod kopułą szczytową ośmiotysięcznika. Zły stan Tomasza nie pozwala na dalsze kontynuowanie wyprawy.

Z informacji, jakie posiadamy na tą chwilę zmaga się z chorobą wysokościową, z obrzękiem płuc i mózgu. Na wysokości 7400 metrów gdzie obecnie przebywa jest temperatura sięgająca do -60 stopni Celsjusza.

W dniu jutrzejszym odbędzie się akcja ratunkowa z użyciem helikoptera i himalaistów. Trzymamy kciuki za udaną akcję ratowniczą.

twojepajeczno.pl / JK
Tagi: Himalaista, Działoszyn, Tomasz Mackiewicz
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
go to top