Grypa atakuje! Największa fala przed nami! - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Środa, 23 stycznia 2019
Wybierz miasto na mapie
Grypa atakuje! Największa fala przed nami!
Data dodania: 2018-01-26 09:18:24
Grypa atakuje! Największa fala przed nami!
Źródło zdjęcia: sxc.hu
W naszym regionie sezon zachorować dopiero przed nami. Grypa jest chorobą bardzo groźną. Może prowadzić do poważnych, wielonarządowych powikłań, a w skrajnych przypadkach nawet do śmierci.

Za oknem zima, śnieg, plucha.
. I stwory, które lubią się do nas przytulać: przeziębienie i grypa. Jak je odpędzić. Kilka ciepłych rad:
-Szczepienia ochronne
-Zdrowe odżywianie
-Odpowiednie ubranie
-Higiena rąk
-Aktywność fizyczna
-Sen
-NIE dla używek
-"Luźny" kontakt z chorymi

Pamiętajmy również, że grypa to nie przeziębienie. Jakie są podstawowe różnice? Grypa rozpoczyna się gwałtownie, natomiast objawy przeziębienia nasilają się stopniowo. Grypie częściej towarzyszy wysoka gorączka, dreszcze, bóle mięśni, głowy. W porównaniu do przeziębień, podczas grypy rzadko występuje katar, a typowym objawem jest suchy męczący kaszel (w przypadku przeziębień jest to kaszel mokry).
Co jeszcze? Grypa jest chorobą bardzo groźną. W przeciwieństwie do przeziębienia, może prowadzić do poważnych, wielonarządowych powikłań.

Sanepid Łódź / ES
Tagi: Grypa, łódzkie, sanepid, Bełchatów
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
go to top