Uwaga na zęby, ręce i nogi! - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Środa, 23 stycznia 2019
Wybierz miasto na mapie
Uwaga na zęby, ręce i nogi!
Data dodania: 2018-01-25 10:39:47
Uwaga na zęby, ręce i nogi!
Źródło zdjęcia: AD
Niewielka zmiana pogody wystarczy by chodniki zamieniły się w lodowiska skutecznie utrudniając poruszanie się po nich. Uwaga piesi, na chodnikach zalega warstwa lodu.

Piesi dziś muszą szczególnie uważać, aby się nie przewrócić. Właściciele nieruchomości, zarządcy lub administratorzy budynków mają obowiązek usuwania śniegu i lodu z chodnika, który położony jest wzdłuż ich nieruchomości.
. Do ich obowiązków należy również posypywanie chodników piaskiem w celu zabezpieczenia nawierzchni przed śliskością. Niestety nie wszyscy wywiązują się z tego obowiązku.

Uwaga właściciele posesji! Mandaty za śnieg i lód na chodniku. Za odśnieżenie chodnika przed budynkiem odpowiada jego właściciel.

Co w przypadku poślizgnięcia się na nieodśnieżonym chodniku?
Aby uzyskać odszkodowanie od podmiotu odpowiedzialnego należy złożyć pozew do sądu. W pozwie należy podać czego oczekuje się od właściciela nieruchomości. Najczęściej chodzi tutaj o odszkodowanie, a w przypadkach ciężkich obrażeń nawet o przyznanie renty tymczasowej. Poszkodowany może ubiegać się również o zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.

ES

Źródło: infor
Tagi: Ślisko, nieodśnieżone, chodniki
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
go to top