Wyłudziła ponad 4 miliony kredytów - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Sobota, 23 lutego 2019
Wybierz miasto na mapie
Wyłudziła ponad 4 miliony kredytów
Data dodania: 2018-01-21 13:02:00
Wyłudziła ponad 4 miliony kredytów
Źródło zdjęcia: belchatow.pl
Bełchatowianka wyłudziła ponad 4 miliony. Najczęściej kredyty zaciągała na swoich znajomych. Do Sądu Rejonowego w Bełchatowie trafił już akt oskarżenia w tej sprawie.

Bełchatowianka oszukała ponad 40 osób. Zaciągała kredyty na znajomych i klientów – prowadziła biuro pośrednictwa kredytowego. Oszukane osoby o kredytach dowiadywały się dopiero, gdy otrzymywały wezwania do zapłaty.
.

Co ciekawe niektórzy z pokrzywdzonych wiedzieli, że bełchatowianka zaciąga na nich kredyty. Zgadzali się na to w zamian za 20% sumy zobowiązania. Kobieta miała spłacać raty kredytu. I faktycznie na początku tak było. Jednak z czasem przestawała spłacać, a oszustw było coraz więcej.

Kobiecie postawiono aż 135 zarzutów dotyczących okresu od grudnia 2015 do października 2016 roku.

Odzyskanie pieniędzy przez poszkodowanych nie będzie takie proste. Osoby dobrowolnie zaciągające kredyty, które potem miała spłacać oszustka, najprawdopodobniej w sądzie będą musiały walczyć, by oddała im pieniądze. Osoby, na których dane zaciągała kredyty bez ich wiedzy, muszą czekać na sądowe postanowienia, które zablokują postępowania windykacyjne w ich sprawach. Na razie w rejestrach bankowych figurują jako nierzetelni kredytobiorcy.

Kobieta była już skazywana za wyłudzanie kredytów i podrabianie dokumentów. Obok kobiety w roli oskarżonego w sądzie zasiądzie również jej mąż. Oskarżony o pomoc w dokonaniu szeregu wyłudzeń pożyczek i kredytów.

ES

Źródło: naszemiasto/belchatow
Tagi: wyłudzenie, kredyt, Bełchatów
go to top