Uwaga - za tydzień warunki do naśnieżania - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Czwartek, 13 grudnia 2018
Wybierz miasto na mapie
Uwaga - za tydzień warunki do naśnieżania
Data dodania: 2018-01-14 05:25:03
Uwaga - za tydzień warunki do naśnieżania
Źródło zdjęcia: gorakamiensk.eu
Choć oficjalnie naśnieżanie rozpoczęto 08 stycznia, to do dziś, pogoda nie pozwoliła na skuteczne naśnieżenie stoku.

Śniegu nie ma i ośrodek jest zamknięty, pomimo a może własnie dlatego, że co chwilę stok odwiedzają ciekawi, niecierpliwi goście.
. W tygodniu można było wjechać na teren ośrodka.

Jest jednak nadzieja, że za około tydzień stok będzie mozna skutecznie zacząć naśnieżać a śnieg nie będzie topniał.

Prognozy przewidują temperatury ujemne na tyle, że prawdopodobnie stok będzie można nasnieżać nie tylko podczas nocnych przymrozków, ale i w ciagu dnia.

Nie będą to jakieś duże mrozy, ale powinny organizatorom pozwolić na otwarcie stoku, po okresie nasnieżania i ratrakowania (około tydzień, przy sprzyjających warunkach).

GW

źródło: gorakamiensk.eu
Tagi: sezon zimowy, 2017/2018, narciarski, otwarcie stoku, Góra Kamieńsk, naśnieżanie
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  • Akurat naśnieżanie tego stoku i zarządzanie nim to kompletna padaka... Zamiast wybudować zbiornik dfo naśnieżania i leasingować dodatkowo 30 nowoczesnych wydajnych armatek robi się jakieś cyrki lancami lub kilkoma armatkami. Dziś ośrodek naśnieża się max 4-5 dni jak nie to można zwijać biznes. Przykłąd Beskid sport Arena, Bałtów, Góra 4 wiatrów, Baba jaga, Jurgów, Kluszkowce, itd... kto tego nie rozumie nie powinien zarządzać takim ośrodkiem. Wiadomo że mróz optymalny jest kilka dni dlatego trzeba maksymalizwoać ilość śniegu w czasie. beskid sport arena z trasa o długości 700m ma 42 armatki czterdzieści dwie - są w stanie naśnieżyć trasę 2 3-4 dni do wysokości 70 cm... Wiecej chyba nie trzeba pisać...
    Autor:nick sentience Data: 2018-01-14 18:18:17
go to top