Plaga pijanych kierowców w powiecie bełchatowskim? - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Wtorek, 11 grudnia 2018
Wybierz miasto na mapie
Plaga pijanych kierowców w powiecie bełchatowskim?
Data dodania: 2018-01-12 12:27:29
Plaga pijanych kierowców w powiecie bełchatowskim?
Źródło zdjęcia: sxc.hu
Wczoraj na terenie powiatu bełchatowskiego doszło do dwóch zdarzeń spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących. W obu przypadkach sprawcy zostali ujęci przez obywateli. To już kolejni pijani kierowcy w tym tygodniu na terenie naszego powiatu.

11 stycznia 2018 roku, przed godz. 8.00 na drodze w miejscowości Rząsawa (gm. Bełchatów), 35-letni kierowca Audi na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym Citroenem, po czym próbował odjechać. Dalszą jazdę uniemożliwił mu kierujący oraz pasażerowie citroena, którzy wyczuli silną woń alkoholu od mężczyzny, o czym niezwłocznie poinformowali Policję. Badanie wykonane przez funkcjonariuszy wykazało 3,8 promila alkoholu.
. Kierowca Audi miał duże problemy z utrzymaniem równowagi. Nie potrafił też logicznie się wypowiadać. 35-letek trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Odpowie także za spowodowanie kolizji drogowej.

Tego samego dnia o godz. 15.45, policjanci udali się na ul. Faustyny Kowalskiej, także w związku z podejrzeniem nietrzeźwego. Na miejscu funkcjonariusze zastali zgłaszającego, który był jednocześnie świadkiem, jak kierujący Volkswagenem bora jadąc ul. Św. Barbary nie wyhamował przed skrzyżowaniem, przejechał przez chodnik i zatrzymał się dopiero na stojaku dla rowerów. Kierowca wysiadł z pojazdu, zebrał tablicę rejestracyjną i zderzak, po czym chwiejnym krokiem próbował oddalić się z miejsca zdarzenia. Uniemożliwił mu to zgłaszający wraz z innymi osobami, w między czasie informując o zajściu Policję. Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 41-letni bełchatowianin, który wydmuchał blisko 3 promile alkoholu.

Obu kierowcom policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania.

Bełchatowscy policjanci dziękują mieszkańcom za czujność i godną naśladowania obywatelską postawą. Zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

KPP Bełchatów
Tagi: pijani kierowcy, Rząsawa, Bełchatów
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
go to top