Plaga pijanych kierowców w powiecie bełchatowskim? - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Środa, 24 stycznia 2018
Wybierz miasto na mapie
Plaga pijanych kierowców w powiecie bełchatowskim?
Data dodania: 2018-01-12 12:27:29
Plaga pijanych kierowców w powiecie bełchatowskim?
Źródło zdjęcia: sxc.hu
Wczoraj na terenie powiatu bełchatowskiego doszło do dwóch zdarzeń spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących. W obu przypadkach sprawcy zostali ujęci przez obywateli. To już kolejni pijani kierowcy w tym tygodniu na terenie naszego powiatu.

11 stycznia 2018 roku, przed godz. 8.00 na drodze w miejscowości Rząsawa (gm. Bełchatów), 35-letni kierowca Audi na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym Citroenem, po czym próbował odjechać. Dalszą jazdę uniemożliwił mu kierujący oraz pasażerowie citroena, którzy wyczuli silną woń alkoholu od mężczyzny, o czym niezwłocznie poinformowali Policję. Badanie wykonane przez funkcjonariuszy wykazało 3,8 promila alkoholu.
. Kierowca Audi miał duże problemy z utrzymaniem równowagi. Nie potrafił też logicznie się wypowiadać. 35-letek trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Odpowie także za spowodowanie kolizji drogowej.

Tego samego dnia o godz. 15.45, policjanci udali się na ul. Faustyny Kowalskiej, także w związku z podejrzeniem nietrzeźwego. Na miejscu funkcjonariusze zastali zgłaszającego, który był jednocześnie świadkiem, jak kierujący Volkswagenem bora jadąc ul. Św. Barbary nie wyhamował przed skrzyżowaniem, przejechał przez chodnik i zatrzymał się dopiero na stojaku dla rowerów. Kierowca wysiadł z pojazdu, zebrał tablicę rejestracyjną i zderzak, po czym chwiejnym krokiem próbował oddalić się z miejsca zdarzenia. Uniemożliwił mu to zgłaszający wraz z innymi osobami, w między czasie informując o zajściu Policję. Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 41-letni bełchatowianin, który wydmuchał blisko 3 promile alkoholu.

Obu kierowcom policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania.

Bełchatowscy policjanci dziękują mieszkańcom za czujność i godną naśladowania obywatelską postawą. Zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

KPP Bełchatów
Tagi: pijani kierowcy, Rząsawa, Bełchatów
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Meble Bełchatów Rolety Bełchatów restauracja pizzeria Bełchatów Parkiet dębowy Jazda konna łódzkie dźwigi Dentysta Bełchatów Meble kuchenne Piotrków wypoyczalnia samochodw Kielce
go to top