Poszukiwany bełchatowianin „narozrabiał” w Płocku - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Czwartek, 13 grudnia 2018
Wybierz miasto na mapie
Poszukiwany bełchatowianin „narozrabiał” w Płocku
Data dodania: 2018-01-10 09:49:25
Poszukiwany bełchatowianin „narozrabiał” w Płocku
Źródło zdjęcia: sxc.hu
Poszukiwany przez bełchatowskich policjantów mężczyzna ujęty w Płocku. Agresor rzucił się na strażników miejskich i odgrażał, że „będą siedzieć, dostaną dożywocie”.

Do zdarzenia doszło 6 stycznia w Płocku.

Mężczyzna zostawił samochód kilka dni temu w centrum Płocka, na parkingu dla ciężarówek przy Nowym Rynku. Auta osobowe parkować tam nie mogą, dlatego na kole samochodu założono blokadę. Autem, przez kilka dni nikt się nie interesował. W dniu 6 stycznia po godz. 14.
.00 mający służbę w tym rejonie patrol zauważył że przy aucie mężczyznę. Miał kluczyki, otworzył drzwi, wyjął z samochodu jakieś rzeczy. Funkcjonariusze do niego podeszli przedstawili się. Mężczyzna od pierwszych słów wpadł we wściekłość, naubliżał mundurowym, jednego z nich chciał uderzyć w twarz. Krzyczał, że strażnicy „nie wiedzą, z kim mają do czynienia” i że „będą siedzieć, dostaną dożywocie”, że on jest „sędzią penitencjarnym”. Strażnicy wzywali go do zachowania spokoju, uprzedzili o ewentualnym użyciu środków przymusu bezpośredniego, jeśli nie będzie wykonywał poleceń. Mężczyzna nie słuchał, chciał uciekać a potem chciał jednego ze strażników uderzyć pięścią w twarz. Wtedy został użyty gaz. To uspokoiło mężczyznę, na tyle że usiadł na ławce i już nie był agresywny ani słownie ani fizycznie. Na miejsce została wezwana Policja. To Policjanci ustalili, że jest on poszukiwany przez KMP Bełchatów. I wtedy zgodnie z kompetencjami tego Pana przejęli Policjanci.”
– informuje naszą redakcję Jolanta Głowacka, rzecznik Straży Miejskiej w Płocku.

Mężczyzna podczas przesłuchania tłumaczył, że nie pamięta co się stało dzień wcześniej.

Mężczyźnie zostały mu postawione trzy zarzuty: nakłaniania do odstąpienia od czynności służbowych, znieważenie funkcjonariuszy oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy.

ES
Tagi: poszukiwany bełchatowianin, Płock, sędzia
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  • Następny myślał, że jest nietykalny. Ci na posadach państwowych mający jakąś władzę, zbyt często jej nadużywają. Zapomnieli, że to oni są dla ludzi a nie odwrotnie.
    Autor:myśliciel Data: 2018-01-10 12:11:50
  • Urzekła mnie ta historia.
    Autor:klawisz Data: 2018-01-10 09:56:56
go to top