Odwołanie Macierewicza czy to początek jego końca? - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Niedziela, 23 lutego 2020
Wybierz miasto na mapie
Odwołanie Macierewicza czy to początek jego końca?
Data dodania: 2018-01-09 14:39:25
Odwołanie Macierewicza czy to początek jego końca?
Źródło zdjęcia: BAI
Antoni Macierewicz będąc ministrem MON był jednym z najważniejszych i najbardziej wpływowych ministrów.

Od dziś Antoni Macierewicz nie jest już ministrem, jednak nadal pozostaje szefem okręgu PiS.
Jaki wpływ będzie miało odejście Antoniego Macierewicza z rządu na układ sił w bełchatowskim samorządzie?

Pewnym jest, że od teraz Macierewicz będzie miał już mniejsze możliwości, niż miał jako minister, ale raczej z polityki się jeszcze nie wycofa, choć jego przeciwnicy odetchnęliby z ulgą ,tak jak dziś odetchnął senator Dobkowski, którego Macierewicz wraz ze swoimi ludźmi, konsekwentnie zwalczał w powiecie bełchatowskim.

Czy rozpoczął się nowy rozdział w polityce bełchatowskiej i czy Antoni Macierewicz będzie dalej walczył o wpływy w samorządzie bełchatowskim?

Jego dzisiejsze odwołanie jest zapewne punktem zwrotnym w jego karierze politycznej, a Ministerstwo Obrony Narodowej był jego szczytowym osiągnięciem.
.
Wszystkie następne funkcje jakie otrzyma będą zapewne równią pochyłą w kierunku jego klęski politycznej. Byłoby nawet trudno wyobrazić sobie co mógłby jeszcze lepszego otrzymać, ponad to co właśnie stracił, tym bardziej, że wydaje się iż nie ma powodu by jego kariera miałaby się rozwijać.

Wszystko zależy od tego jaką funkcję czy stanowisko otrzyma. Krążą słuchy, że ma być marszałkiem sejmu i gdyby nawet tak się stało, to potwierdzałoby wcześniejszy wywód, bo nowa funkcja, to raczej prestiż niż władza.

Okazało się, że nawet polityk z tak silną pozycją, nie wytrzymał tak wielu wpadek, skandali i afer.

Jako Minister Obrony narodowej mógł obracać miliardami i miał ogromny wpływ, nawet na prezydenta, z którym konflikt zapewne przyczynił się do jego porażki.

Jeśli powyższe przewidywania potwierdzą się, to jeszcze w tym roku, w jego drugiej połowie, będzie następna zmiana i Antoni Macierewicz straci funkcję, którą niebawem otrzyma.
Nasz portal już w październiku pisał o odwołaniu Macierewicza, prorokując dzisiejsze wydarzenia.
Czy powyższy artykuł jest równie proroczy przekonamy się zapewne już w tym roku, tak jak i o tym, jaki wpływ będą miały te wydarzenia na losy lokalnych polityków powiatu bełchatowskiego?

autor: GW

Powiązane tematycznie:

Odwołanie ministra Macierewicza
Data dodania: 2017-10-19 11:09:44
http://www.belchatow.bai.pl/?aktualnosci=infobai_info_wiecej&id_nius=245887

Czy starosta będzie potrafił zapewnić bezpieczeństwo swoim stronnikom?
Data dodania: 2017-04-12 21:55:07
http://www.belchatow.bai.pl/?aktualnosci=infobai_info_wiecej&id_nius=244318
Tagi: Bełchatów, poczatek, końca, Macierewicza, PiS, odwołanie, porażka, powiatbełchatowski
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 • "Jak poinformowała "Rzeczpospolita" do Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie miał wpłynąć wniosek o ściganie Macierewicza. Jego autorem jest szef ABW, płk Dariusz Łuczak. Zdaniem wnioskodawcy, w raporcie z likwidacji WSI znalazły się informacje o pracownikach i działaniach ABW oraz Urzędu Ochrony Państwa, które miały pozostać ściśle tajne." Autor: Wiadomości Pikio - Sie 14, 2017. Ciekawe czy teraz sprawa ma odżyć?
  Autor:news Data: 2018-01-11 07:20:04
 • 13.12.2017, godz. 19:53. Minister Macierewicz skomentował medialne spekulacje na temat odwołania go ze stanowiska szefa MON - "To socjotechnika przeciwników rządu, a także tych, którzy obawiają się zmian, które w wojsku są przeze mnie wprowadzane, a które odsuwają ludzi dawnego aparatu. Rzeczywiście, robię to i będę nadal robił - powiedział szef MON, odnosząc się do zdymisjonowania go ze stanowiska, o czym od jakiegoś czasu spekulują media." niezalezna.pl/211398-minister-macierewicz-skomentowal-medialne-spekulacje-na-temat-odwolania-go-ze-stanowiska-szefa-mon
  Autor:news Data: 2018-01-10 22:39:03
 • Macierewicz jest posłem, wiceprezesem PiS, szefem okręgu i zapewne dostanie jescze jakaś funkcje zamiast szefa MON. Ma rzesze wiernego elektoratu. Nie jest słaby, ale coś jest na rzeczy, bo też uważam, ze lepszego stołka juz nie dostanie. No chyba, ze zadowoli się funkcją wiceprezesa PiS i udziałem w rządzeniu partią rządzącą i krajem.
  Autor:polityk Data: 2018-01-10 21:04:53
 • ... a ja się cieszę, że Macierewicza odstrzelili. Brawo dla Prezydenta, Morawieckiego i sprytnego Jarosława.
  Autor:zadowolony Data: 2018-01-10 09:57:08
 • w szpitalu w bełchatowie średnio od 1 do 2 dzieci się rodzi dziennie wiec jest to możliwe ze ktos coś własnie zmajstrował ..
  Autor:polozny Data: 2018-01-10 00:10:54
 • Czy ktos slyszal ze podobno jakis pan jakiejs pani dziecko zmajstrowal?.
  Autor:Pytajacy Data: 2018-01-09 23:42:09
 • Senator niech się przedwcześnie nie cieszy, bo nie ma się od wyborów czym pochwalić. To, że może Macierewicz będzie miał mniejszy wpływ na nasze miasto i firmy to bardzo dobrze, a Dobkowski sam kiedyś w wywiadzie przyznał, że nie miał wpływu na obsadzanie ludzi z PiS w spółkach, KWB czy elektrowni. A jacy ludzie zostali poprzyjmowanie na intratne posady to wszyscy widzą - trzeci garnitur.
  Autor:elf Data: 2018-01-09 21:20:54
 • Senator niech się przedwcześnie nie cieszy, bo nie ma się od wyborów czym pochwalić. To, że może Macierewicz będzie miał mniejszy wpływ na nasze miasto i firmy to bardzo dobrze, a Dobkowski sam kiedyś w wywiadzie przyznał, że nie miał wpływu na obsadzanie ludzi z PiS w spółkach, KWB czy elektrowni. A jacy ludzie zostali poprzyjmowanie na intratne posady to wszyscy widzą - trzeci garnitur.
  Autor:elf Data: 2018-01-09 21:20:54
 • senator przeżył marszałka Jurka, przeżyje i szefa MON .. a łosie jak nic nie kumają tak dalej kumać nie będą ... ktoś na dole pyta czemu się go pozbyli, a czemu lokalni pozbyli się Waldka ? Samo wysokie mniemanie o sobie to za mało by piastować funkcje ...
  Autor:nick Data: 2018-01-09 19:23:19
 • Wysoko Antoni zaszedł, więc jest inteligentny. Długo jest w polityce, to też ogromny atut. Samo się nie zrobiło. Tylko pytanie: dlaczego się go pozbyli?
  Autor:Hades Data: 2018-01-09 18:39:26
 • Czytam żale na FB wyznawców Macierewicza i jestem zszokowany jacy ludzie są ślepi. Media zrobiły im papkę z mózgu. Nie rozumiem tego fenomenu, że ludzie jeszcze nie wyginęli jak ptaki Dodo, te z bajki Epoka lodowcowa.
  Autor:tetryk Data: 2018-01-09 18:34:25
 • Przykro to czytać, senator do pięt Antoniemu Macierewiczowi nie dorasta tym bardziej że jest on nie tylko przewodniczącym zarządu okregowego ale i wiceprezesem pis
  Autor:muremza Data: 2018-01-09 18:34:20
 • To Natura pewno się zmartwiła.... ha ha
  Autor:Kopalniok Data: 2018-01-09 17:02:26
 • Mam nadzieję, że jego protegowani też zostaną odwołani: z miasta, GKPGE, elektrowni, czy kopalni. Nie podejrzewam Macierewicza o złe intencje ale ludzi promował fatalnych.
  Autor:elek Data: 2018-01-09 16:17:32
 • Artykuł jak drut napisany przez tubę senatora! A żeby to stwierdzić,jasnowidztwo jest zbędne.O ile dobrze pamiętam,to według zapewnień PiS, Macierewicza miało w ogóle nie być w rządzie, a MON miał objąć Gowin.Jeśli o Bełchatów idzie, to w przeciwieństwie do autora, nie byłbym tak optymistyczny co do dalszych zwycięstw senatora ,ale to nie ja mam się za jasnowidza .
  Autor:gołąb Data: 2018-01-09 15:14:57
Najczęściej czytane
go to top