UWAGA! Ważne ostrzeżenie dla Bełchatowa i okolic - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Czwartek, 13 grudnia 2018
Wybierz miasto na mapie
UWAGA! Ważne ostrzeżenie dla Bełchatowa i okolic
Data dodania: 2018-01-07 10:10:22
UWAGA! Ważne ostrzeżenie dla Bełchatowa i okolic
Źródło zdjęcia: sxc.hu
Uwaga! Wysokie zanieczyszczenie powietrza w regionie. W tej chwili w Bełchatowie i okolicach, należy unikać przebywania na zewnątrz.

Jak informuje Centrum monitoringu i ostrzeżeń pogodowych - Bełchatów: „Stężenie " gęstego " i zanieczyszczonego powietrza dosłownie widać i czuć. Tą informację również potwierdzamy.

Jeszcze gorzej jest po za miastem na terenach wiejskich gdzie pracują domowe kotłownie z piecami na węgiel - ekogroszek.
. Stężenie jest tak duże że wtapia się wszystko w mgłę i wychodzi z tego potężna i niebezpieczna dla naszego zdrowia zawiesina.

Apelujemy, aby w ciągu niedzielnego dnia, nie wietrzyć mieszkań, nie wychodzić na powietrze na dłużej niż 30 minut. Nie uprawiajmy żadnych sportów które wymagają większej ilości tlenu. Długo nie spacerujmy. Kto może, niech ograniczy spalanie piecami węglowymi. Możemy to uczynić dla siebie i zdrowia innych. Sytuacja jest naprawdę poważna.

Według najnowszych danych pogodowych, taki stan rzeczy długo się nie utrzyma. Na szczęście. Spodziewane są opady deszczu, które lokalnie mogą być dość obfite, oraz pojawią się silniejsze porywy wiatru. Powietrze może i się odświeży, ale ucierpią na tym rośliny.”


Centrum monitoringu i ostrzeżeń pogodowych - Bełchatów / ES
Tagi: zanieczyszczone powietrze, Bełchatów
go to top