Orszak Trzech Króli w Bełchatowie - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Niedziela, 24 marca 2019
Wybierz miasto na mapie
Orszak Trzech Króli w Bełchatowie
Data dodania: 2018-01-06 17:54:09
Orszak Trzech Króli w Bełchatowie
Orszak Trzech Króli w Bełchatowie Orszak Trzech Króli w Bełchatowie Orszak Trzech Króli w Bełchatowie Orszak Trzech Króli w Bełchatowie
Źródło zdjęcia: Facebook/Miasto Bełchatów
Dziś ulicami Bełchatowa przeszedł Orszak Trzech Króli.

Kilka tysięcy bełchatowian przemaszerowało oraz oglądało Orszak Trzech Króli. Przemarsz rozpoczął się spod kościoła NMP Matki Kościoła na os.
. Dolnośląskim. „Pokłon Świętej Rodzinie” nastąpił na scenie w ogrodach parafii NMP.

Po drodze odgrywane były sceny m.in. „Dwór Heroda”, "Zagroda Pastuszków”, czy nowa scena „Polonia Restituta”. Zatańczono również Poloneza Stanowego.

Orszak Trzech Króli w Bełchatowie transmitowany był w TVP.

ES
Tagi: Orszak Trzech Króli, Bełchatów
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  • Orszak fajny, kolorowy i sporo ludzi się zaangażowało. Szkoda tylko, że nikt nie napisze o bardzo żenującym zachowaniu wielu starszych (głównie) osób przy stanowisku, gdzie rozdawano tzw. \"szczodraki\". Ludzie (zwłaszcza widzowie, a nie uczestnicy) brali po kilka, albo nawet kilkanaście bułek na raz, a obstawili to miejsce tak, że rozdający nie mieli szans dotrzeć do osób przechodzących. Wiele dzieci ani osób dorosłych biorących udział w orszaku nie miały szans tam dotrzeć i dostać choćby jedną słodką bułkę, bo jak mohery (wierzcie, że naprawdę to głownie ta grupa) zwietrzyły darmowe drożdżówki, to już nikomu nie pozwoliły się zbliżyć w to miejsce. Osoby rozdające te bułki nie miały szans w starciu z chciwym tłumem. Niektórym to się aż z reklamówek wysypywało... A już wybieranie (\"bo z dżemem to ja nie lubię\") i komentowanie w stylu \"ja bym w domu lepsze upiekła\" było szczytem bezczelności. Zabieranie bułek z ręki dzieciom było z kolei szczytem chamstwa! Katolicy od siedmiu boleści... Jakby postawić jedną skrzynkę z bułkami na chodniku to by się chyba tam pozabijali... Byłam zażenowana tym, co pokazały niektóre osoby.
    Autor:ktoś Data: 2018-01-08 08:04:45
  • Nowych troje znajomych w policji
    Autor:nowe Data: 2018-01-07 13:54:53
go to top