Każda złotówka jest cenna! - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Środa, 12 grudnia 2018
Wybierz miasto na mapie
Każda złotówka jest cenna!
Data dodania: 2018-01-03 13:46:49
Każda złotówka jest cenna!
Źródło zdjęcia: facebook/edytaadamczyk
Brakuje jeszcze 14 000 tysięcy. Każda wpłacona złotówka jest cenna. 4 stycznia 2010 roku to data, która odmieniła życie i marzenia Edyty.

"4 stycznia 2010 roku - to data, której nigdy nie zapomnę. Dzień, w którym skończyło się całe moje dotychczasowe życie. Jedno zdarzenie sprawiło, że rozpoczęłam walkę - najpierw o życie, o każdy oddech, który wykonywałam przy pomocy potrzebnej do tego aparatury. Później walczyłam, by się obudzić, by wrócić do moich bliskich...

To był normalny dzień.
. Takich jakich wiele, a które docenia się dopiero, kiedy się je straci. Byłam na zajęciach, studiowałam filologię polską. O 13 zadzwoniłam do mamy, by powiedzieć jej, że wkrótce będę w domu. Warunki atmosferyczne były tragiczne. Nie miałam wpływu na to, co działo się na drodze… Prowadziłam samochód, który wpadł pod jadący z naprzeciwka samochód ciężarowy. O 13 miałam plany, przed sobą nie tylko wolne popołudnie, ale i wizję pięknego życia. Zupełnie nie spodziewałam się tego, że los tak okrutnie ze mnie zakpi. Przed godziną 14 leżałam nieprzytomna, a lekarze robili co w ich mocy, by ocalić moje życie.

Przez 6 tygodni znajdowałam się w śpiączce farmakologicznej na OIOM-e w szpitalu w Bełchatowie. Rodzice, rodzina, znajomi, którzy się nie odwrócili i zostali przy mnie po wypadku, nie wiedzieli, czy ich poznam, kiedy się obudzę. Nie wiedzieli też, kiedy otworzę oczy ani czy ich słyszę, gdy do mnie mówią. Pamiętam, jak moi bliscy stali przy szpitalnym łóżku. Leżałam, chciałam im odpowiedzieć, jednak nie potrafiłam. Po prostu zapomniałam, jak to się robi. Pamiętam, jak prosili, abym dała jakiś znak, że rozumiem, co do mnie mówią. Błagali mnie, żebym zrobiła cokolwiek - ścisnęła dłoń, mrugnęła oczami, dała znak, że z nimi jestem - ja jednak nie potrafiłam, z powodu niedowładu czterokończynowego po prostu nie mogłam, chociaż tak bardzo chciałam…" . Tak opisuje Edyta. Więcej informacji o pomocy można znaleźć na stronie https://www.siepomaga.pl/edyta-adamczyk.

Siepomaga.pl / JK
Tagi: sie pomaga, Edyta Adamczyk
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
go to top