Czteroletni chłopiec zmarł w szpitalu. Oskarżona lekarka - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Czwartek, 13 grudnia 2018
Wybierz miasto na mapie
Czteroletni chłopiec zmarł w szpitalu. Oskarżona lekarka
Data dodania: 2017-12-28 11:50:33
Czteroletni chłopiec zmarł w szpitalu. Oskarżona lekarka
Źródło zdjęcia: sxc.hu
60-letnia lekarka ze szpitala w Wieluniu usłyszała zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci 4,5 – letniego pacjenta. Kobiecie grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 5.

Jak informuje nas Prokuratura Okręgowa w Łodzi: „Dziecko 15 października 2014 roku poddane zostało w wieluńskim szpitalu operacji przepukliny. Rodzina uzyskała informacje, że zabieg przebiegł pomyślnie. Mimo to stan chłopca stopniowo się pogarszał.
. W nocy zaczął narzekać na ból w rejonie operowanego miejsca i brzucha. Doszło do obrzęku.

Przy pogarszającym się stanie zdrowia dziecka, podjęto decyzję o konieczności przewiezienia go do szpitala w Łodzi. Stan był krytyczny. Po niespełna godzinie od umieszczenia dziecka na Oddziale Intensywnej Terapii Kliniki im Marii Konopnickiej, nastąpił jego zgon.”

W sprawie uzyskano specjalistyczne opinie biegłych, które potwierdzają zasadność przedstawionych zarzutów. Przeprowadzona sekcja doprowadziła do stwierdzenia, że skutkująca śmiercią niewydolność wielonarządowa była konsekwencją rozległego zapalenia otrzewnej, które rozwinęło się po zabiegu operacyjnym w trakcie, którego doszło do błędu, polegającego na pełnym uszkodzeniu ściany pęcherza moczowego.

Lekarka mimo istniejących wskazań do przeprowadzenia laparotomii zwiadowczej zaniechała takiej interwencji, co narażało pacjenta na dalszy rozwój powikłań, prowadzących do perforacji pęcherza moczowego z następowym uogólnionym zakażeniem (zapaleniem otrzewnej). W konsekwencji doszło do śmierci dziecka.

Podczas przesłuchania, podejrzana nie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i odmówiła złożenia wyjaśnień. Grozi jej kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 5.”

Prokuratura Okręgowa w Łodzi / ES
Tagi: Śmierć dziecka, szpital, lekarka
go to top