Mandat za nieodśnieżony samochód - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Środa, 21 listopada 2018
Wybierz miasto na mapie
Mandat za nieodśnieżony samochód
Data dodania: 2017-12-05 14:22:10
Mandat za nieodśnieżony samochód
Źródło zdjęcia: pixabay.com
Nawet 500 zł mandatu na nieodśnieżny samochód. Jest to nie tylko nasze bezpieczeństwo, ale również innych uczestników ruchu drogowego.

Zima przyszła na dobre i prognoza pogody na kilka dni zapowiada temperatury zerowe z opadami śniegu.
. Należy pamiętać, aby przed ruszeniem swoim pojazdem dokładnie go odśnieżyć. Należy poświęcić kilka minut, które w różnych sytuacjach może nawet uratować życie innym uczestnikom ruchu drogowego. Zalegający śnieg na naszym samochodzie może się osunąć, spadając na auto jadące za nami, gdzie podczas odruchowego ruchu hamowania może doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji na drodze.

Zgodnie z prawem drogowym pojazd, który uczestniczy w ruchu, ma być wyposażony i utrzymany tak, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu innym uczestnikom ruchu, jak i nie naruszało porządku ruchu na drodze. Użytkowany przez nas pojazd musi mieć odpowiednie pole widzenia kierowcy, widoczną sygnalizację świetlną. Policja ma prawo obdarować mandatem kierowcę niestosującego się do przepisów mandatem karnym nawet do 500złotych.

JK
Tagi: nieodśnieżony samochód, mandat, bezpieczeństwo
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  • Jeszcze żeby policja rzeczywiście takich kierowców karała byłoby super... Niestety po ulicach Bełchatowa jeździ zatrważająco wiele samochodów kompletnie nieodśnieżonych. tacy kierowcy powinni być traktowani jak potencjalni zabójcy, bo jeśli ktoś wydrapuje sobie prostokącik 10x10 na przedniej szybie i tak jeździ, to szanse na spowodowanie wypadku ma wręcz ogromne!
    Autor:krecik Data: 2017-12-05 15:00:35
go to top