Nowy park w mieście - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Czwartek, 18 października 2018
Wybierz miasto na mapie
Nowy park w mieście
Data dodania: 2017-11-30 13:10:58
Nowy park w mieście
Źródło zdjęcia: belchatow.pl
Do nowego parku można wybrać się za budynek MCK przy ulicy Witosa. Koszt inwestycji to 130 tysięcy złotych.

5 skwerów, 7 zagospodarowanych parków miejskich. W Bełchatowie przybył kolejny park, gdzie miło można spędzić czas. Park znajduje się między ulicą Kwiatową i 1 Maja.
. Teren za budynkiem MCK bardzo długo był zaniedbany, ale małymi krokami został uporządkowany. Teraz zmienił się nie do poznania.

Wykarczowano samosiewy, a w ich miejsca posadzono 14 nowych drzew i 600 krzewów, które zostały obłożone korą. Aby ujrzeć prawdziwe piękno parku należy poczekać do wiosny, gdzie drzewa, krzewy i trawniki zaczną być zielone. Na nowym zieleńcu pojawiła się również alejka glinkowo-żwirowa.

Oczywiście nie mogło zabraknąć ławek parkowych. Na terenie parku znajdują się tablice o tematyce ekologicznej. Oświetlenie, które znajduje się na terenie parku kosztowało blisko 37 tysięcy złotych. Na tę realizację miasto uzyskało dofinansowanie ze środków powiatowych w wysokości do 60 tysięcy.

Belchatow.pl / JK
Tagi: nowy park, Bełchatow, Witosa
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  • imienia Kaczyńskich oczywiście ...
    Autor:Uuuu Data: 2017-12-01 17:18:07
  • Trzeba go teraz jakoś nazwać!
    Autor:Jarosław Data: 2017-12-01 08:37:19
go to top