Czy pomnik powstanie o czasie? - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Środa, 21 listopada 2018
Wybierz miasto na mapie
Czy pomnik powstanie o czasie?
Data dodania: 2017-11-27 08:57:10
Czy pomnik powstanie o czasie?
Źródło zdjęcia: belchatow.pl
Do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zostało niewiele…

W zrewitalizowanym Parku Wolności miejsce wieszcza, Adama Mickiewicza, zajmie posąg Marszałka Józefa Piłsudskiego. Według szacunków ma kosztować ok. 200 tys. złotych. Wykonawcę znaleziono na Węgrzech.
. Posąg ma być solidny, wykonany z brązu.

Komitet Budowy Posągu Józefa Piłsudskiego musi więc zgromadzić jeszcze sporo funduszy. Listopadowa aukcja, która odbyła się w Muzeum Regionalnym w Bełchatowie, miała pomóc w zbiórce środków. Pod młotek poszły obrazy, rzeźby, manierki wojskowe, a nawet guziki z orłem. W sumie aukcja przyniosła 2060 złotych. Zważywszy na całkowity koszt budowy pomnika, to niewiele. Pomysłodawcy budowy pomnika liczą, że bełchatowianie zapełnią puszki, do których zbierane są datki na ten cel.

A.W.

Źródło informacji: ebelchatów.pl
Tagi: pomnik, Józef Piłsudski, Bełchatów
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 • Ten pomnik to pomysł Politańskiego!
  Autor:anabella Data: 2017-11-30 11:42:52
 • Do Bvn: pieniądze są na rewitalizację, a w ten proces pomnik się nie wlicza. Więc niektórzy tzw. społecznicy (ale ci akurat niewiele dla społeczeństwa robią) wymyślili sobie pomnik. A że nie chcą dać swoich pieniędzy, to chcą je wyciągnąć od mieszkańców. Zastanawiam się tylko co będzie jak nie zbiorą potrzebnej kwoty, a wybrany wykonawca będzie się ich domagał? Czy wtedy odszkodowanie zapłacą z miejskiej kasy czy z prywatnych kieszeni pomysłodawców?
  Autor:abc Data: 2017-11-28 07:49:54
 • Skoro nie ma na to pieniędzy to nie rozumiem osoby która zatwierdziła ten projekt.
  Autor:Dobry Data: 2017-11-27 19:02:15
 • Z uwagi na kontrowersje związane z budową pomnika nie wiem czy Bełchatowianie wezmą udział w zbiórce pieniędzy. Chodzi mi o: 1. Czemu wieszcza wyrzucono z parku skoro zmieściłby się tam i Mickiewicz i Piłsudski? 2. Pogłoski o innych jeszcze pomnikach nie przez wszystkich popieranych i nie do końca wyjaśnionych czy mają powstać czy też nie. 3. Wycince drzew (też nie do końca wyjaśniono, że na pewno te wszystkie planowane do wycięcia drzewa są chore) i zrobienie z Parku betonowej pustyni.
  Autor:Robert Data: 2017-11-27 09:18:31
 • Co to za ściema z tym komitetem i zbiórką?! Przecież na ten cel są zabezpieczone pieniądze związane z rewitalizacją tamtego miejsca. To już jest wszystko zaplanowane? Więc po co ten cały pic z zbiórką?
  Autor:Bvn Data: 2017-11-27 09:12:23
go to top