W obronie zwierząt - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Niedziela, 25 lutego 2018
Wybierz miasto na mapie
W obronie zwierząt
Data dodania: 2017-11-23 13:42:25
W obronie zwierząt
Źródło zdjęcia: facebook/Bądź głosem zwierząt - Bełchatów
25 listopada przypada "Dzień Bez Futra". Każdego roku w Polsce zabijanych jest ponad 10 milionów zwierząt futerkowych.

Viva Akcja dla zwierząt- Bełchatów włączyła się w akcję. 25 listopada w "Dzień Bez Futra" będą organizowane pikiety oraz akcje pisania kartek pocztowych i listów do polityków. Swój sprzeciw przeciwko zabijania zwierząt futerkowych będzie można złożyć jutro przy Galerii Olimpia o godzinie 14:00.

" Dlaczego?
W Polsce co roku na futro zabija się 10 milionów zwierząt. Jesteśmy pod tym względem drugim krajem na świecie! Hodowcy twierdzą, że zwierzęta na fermach żyją w dobrych warunkach, jednak na nagraniach ze i zdjęciach ze śledztw Jutro będzie futro Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! Widać zwierzęta chore i z objawami stereotypii.
. Na fermach żyją w ścisku, często nie mają dostępu do wody pitnej. Pod ich klatkami piętrzą się niczym nieodizolowane od podłoża odchody. Te nieprawidłowości potwierdzają raporty Najwyższej Izby Kontroli z 2011 i 2014 r.

Na szczęście na początku listopada do Sejmu wszedł projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, w którym znalazł się m.in. zapis o zakazie chowu zwierząt na futra w Polsce. Za zakazem opowiedziało się już kilkudziesięciu posłów, m.in. Jarosław Kaczyński i Krzysztof Czabański.

Zakaz jest bliżej niż kiedykolwiek wcześniej. Niestety jeszcze wielu polityków się waha. Przyjdź na akcję 25 listopada i napisz kartkę do posłów. Przekonaj ich, że zakaz jest potrzebny – dla zwierząt, ludzi i środowiska. Wszystkie kartki przekażemy do lokalnych biur poselskich".


facebook/Bądź głosem zwierząt - Bełchatów / JK
Tagi: dzien bez futra, galeria olimpia, belchatow, viva
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Meble Bełchatów Rolety Bełchatów restauracja pizzeria Bełchatów Jazda konna łódzkie dźwigi
go to top