W obronie zwierząt - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Środa, 21 listopada 2018
Wybierz miasto na mapie
W obronie zwierząt
Data dodania: 2017-11-23 13:42:25
W obronie zwierząt
Źródło zdjęcia: facebook/Bądź głosem zwierząt - Bełchatów
25 listopada przypada "Dzień Bez Futra". Każdego roku w Polsce zabijanych jest ponad 10 milionów zwierząt futerkowych.

Viva Akcja dla zwierząt- Bełchatów włączyła się w akcję. 25 listopada w "Dzień Bez Futra" będą organizowane pikiety oraz akcje pisania kartek pocztowych i listów do polityków. Swój sprzeciw przeciwko zabijania zwierząt futerkowych będzie można złożyć jutro przy Galerii Olimpia o godzinie 14:00.

" Dlaczego?
W Polsce co roku na futro zabija się 10 milionów zwierząt. Jesteśmy pod tym względem drugim krajem na świecie! Hodowcy twierdzą, że zwierzęta na fermach żyją w dobrych warunkach, jednak na nagraniach ze i zdjęciach ze śledztw Jutro będzie futro Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! Widać zwierzęta chore i z objawami stereotypii.
. Na fermach żyją w ścisku, często nie mają dostępu do wody pitnej. Pod ich klatkami piętrzą się niczym nieodizolowane od podłoża odchody. Te nieprawidłowości potwierdzają raporty Najwyższej Izby Kontroli z 2011 i 2014 r.

Na szczęście na początku listopada do Sejmu wszedł projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, w którym znalazł się m.in. zapis o zakazie chowu zwierząt na futra w Polsce. Za zakazem opowiedziało się już kilkudziesięciu posłów, m.in. Jarosław Kaczyński i Krzysztof Czabański.

Zakaz jest bliżej niż kiedykolwiek wcześniej. Niestety jeszcze wielu polityków się waha. Przyjdź na akcję 25 listopada i napisz kartkę do posłów. Przekonaj ich, że zakaz jest potrzebny – dla zwierząt, ludzi i środowiska. Wszystkie kartki przekażemy do lokalnych biur poselskich".


facebook/Bądź głosem zwierząt - Bełchatów / JK
Tagi: dzien bez futra, galeria olimpia, belchatow, viva
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
go to top