Skandal w Bełchatowie. Oszukała wszystkich, teraz żyje bez żołądka - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Środa, 21 listopada 2018
Wybierz miasto na mapie
Skandal w Bełchatowie. Oszukała wszystkich, teraz żyje bez żołądka
Data dodania: 2017-11-22 11:15:18
Skandal w Bełchatowie. Oszukała wszystkich, teraz żyje bez żołądka
Źródło zdjęcia: sxc.hu
24-letnia kobieta wymyśliła raka i podrobiła dokumentację medyczną. Teraz żyje bez żołądka. Oskarżona jest o podrobienie dokumentacji medycznej. Ale to nie koniec. Kobieta chora psychicznie jest również oskarżona o podrobienie podpisu prokuratora pod wnioskiem o pełnomocnictwo do opieki nad 16-letnim chłopcem, który nie istnieje.

Do operacji doszło w czerwcu ubiegłego roku. Do Szpitala Jana Pawła II w Bełchatowie zgłosiła się 24-letnia kobieta z okolic Gliwic z dokumentacją wskazującą na nowotwór żołądka o najwyższym stopniu złośliwości. Kobieta musiała przejść natychmiastową operację ratującą życie.


Lekarze z bełchatowskiego szpitala usunęli kobiecie żołądek, śledzionę, okołożołądkowe węzły chłonne, a także fragment przełyku. Kiedy przyszły wyniki badań histopatologicznych sprawa wyszła na jaw. Wówczas lekarz powiadomił dyrekcję szpitala.

Sprawa została zgłoszona do prokuratury. U kobiety zdiagnozowano zaburzenie psychiczne - zespół Münchhausena, czyli chorobę polegającą na celowym wywoływaniu objawów różnych schorzeń. W związku z tym Prokuratura Okręgowa w Gliwicach wniosła do sądu o warunkowe umorzenie sprawy i nakaz leczenia ambulatoryjnego 

W poniedziałek, 20 listopada zapadła decyzja. Sąd nie uwzględnił wniosku. Na decyzję mogło mieć wpływ drogie śledztwo, które prowadzone jest w Krakowie. Kobieta podrobiła podpis prokuratora, dzięki czemu mogła stać się prawnym reprezentantem 16-letniego chłopca z domu dziecka. Problem w tym, że dziecko nie istnieje. Tak samo jak rak żołądka.

Kobieta przyznała się do obu oszustw. Nie potrafi wyjaśnić, dlaczego to zrobiła.

Śledztwo przeciwko lekarzom zostało zawieszone z powodu powołania biegłych. Opinia ma powstać do końca roku. 

ES

Źródło informacji: tvn24

Powiązane tematy:

Wymyśliła raka i pozbyła się wnętrzności
Data dodania: 2017-07-12 09:33:15
http://www.belchatow.bai.pl/?aktualnosci=infobai_info_wiecej&id_nius=245012
.
Tagi: wymyśliła raka, wycięli żołądek, Bełchatów, szpital
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  • Lekarz nie powinien operować pacjentów nie prowadzonych przez niego, choćby tylko na krótki okres przed operacją, po to by takie sytuacje się nie zdarzały.
    Autor:Jurek Data: 2017-11-22 12:25:41
  • A kto te kobietę operował czy rzeźnik czy lekarz?
    Autor:Beata Data: 2017-11-22 11:23:47
go to top