Tym się Szczytno nie poszczyci... - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Poniedziałek, 15 października 2018
Wybierz miasto na mapie
Tym się Szczytno nie poszczyci...
Data dodania: 2017-11-20 18:06:13
Tym się Szczytno nie poszczyci...
Źródło zdjęcia: facebook/NaszNowyDom/
To dziwne, ale pomaganie ludziom w potrzebie, u niektórych rodaków wzbudza agresję.

Program pod tytułem "Nasz nowy dom" znają chyba wszyscy. Ekipa remontowa wkracza, burzy lub remontuje i po paru dniach właściciele wracają do swojego, ale już nowego domu.
W Szczytnie zakończenie było zupełnie inne.

Od poczatku...
Udział w programie był szansą na poprawę warunków życia trzyosobowej rodziny ze Szczytna.
. Pani Lidia i jej dwie córki (13 i 18 lat) mieszkają w połowie starego nieremontowanego bliźniaka. Kobieta i obie córki ( 18-latka jest niepełnosprawna) zniosły jeszcze więcej w przeszłosci. Przemoc domowa, próba zabójstwa, samotność, brak pomocy ze strony rodziny.

Przyszedł czas na zmianę losu. Ekipie programu udało się wyremontować dom pani Lidii, ale przy nagraniu nowego odcinka na jaw wyszła smutna prawda. Okazało się, że tuż po wyjeździe ekipy telewizyjnej, ktoś oblał wyremontowany dom niebieską farbą. W nocy mieszkanki domu, słyszą także odgłosy pukania w szybę i uderzenia kamieniami o scianę domu.

Nieoficjalnie niektórzy próbują usprawiedliwiać mieszkańców i jako przyczynę podają niejasne zasady wyboru rodzin do programu. Katarzyna Dowbor zaprzecza i podkreśla, że wybór bohaterów programu nigdy nie jest przypadkowy, ale poprzedzony dokładnum rozeznaniem. Sprawa z elewacją jest dla gospodyni programu wyjatkowo niepojeta: "Jeśli ktoś nie chce pomagać, nie ma problemu, bo przecież nie ma takiego obowiązku, ale niszczyć to co ktos inny zrobił, to już jest zawiść".

Zdaje się, że ten przypadek jest jednym z tych, które w tak zwanej normalnej głowie zmieścić się nie mogą...

A.W.

źródło informacji: natemat.pl
Tagi: Nasz Nowy Dom, Katarzyna Dowbor, Szczytno, pies ogrodnika zawiść, agresja na pomaganie
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
go to top