Nie posprzątałeś chodnika? Dostaniesz mandat - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Czwartek, 18 października 2018
Wybierz miasto na mapie
Nie posprzątałeś chodnika? Dostaniesz mandat
Data dodania: 2017-11-14 08:24:34
Nie posprzątałeś chodnika? Dostaniesz mandat
Źródło zdjęcia: sxc.hu
Rozpoczął się okres jesienno-zimowy, w związku z tym Straż Miejska w Bełchatowie przypomina o usuwaniu liści, błota oraz śniegu i lodu z chodników przylegających bezpośrednio do posesji.

„Jeśli ktoś będzie się uchylać od obowiązku utrzymywania czystości i porządku na chodnikach oraz swoich posesjach, strażnicy miejscy mogą w takim wypadku wręczyć mandat w wysokości nawet do 500 złotych.
.  Warto zaznaczyć, że właściciela nieruchomości można obarczać winą z powództwa cywilnego za skutki wypadków spowodowanych brakiem dbałości o chodnik. Zatem, jeśli ktoś poślizgnie się na nieuprzątniętym chodniku i złamie nogę lub dozna dotkliwych potłuczeń, skutki mogą być znacznie dotkliwsze niż grzywna. Poszkodowana osoba takiego wypadku może zażądać od właściciela nieruchomości zwrotu wydatków na leczenie, zadośćuczynienia pieniężnego za krzywdę, renty w przypadku utraty zdrowia lub kalectwa oraz pokrycia innych strat, np. utraconego dochodu.„

SM Bełchatów / ES
Tagi: straż miejska, liście na chodniku, sprzątanie
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  • Tradycyjnie - pić na chodniku nie wolno, bo to miejsce publiczne. Zamiatać liście i odśnieżać już trzeba, bo chodnik prywatny. Z której strony nie spojrzeć - d..a i mandat. A swoją drogą w poprzednim sezonie zimowym w najgorszym stanie były jezdnie i chodniki miejskie. I żadne prośby ani groźby nie pomogły. Włodarze miejscy niech zaczną od siebie, a potem niech się czepiają mieszkańców.
    Autor:ktoś Data: 2017-11-15 08:01:12
  • A na terenie miejskim? Kto wlezie mandatami bałagan na terenie miejskim?
    Autor:Mkapo Data: 2017-11-14 22:09:30
  • A co ma zrobić osoba, samotna schorowana która w dorobku całego życia ma skromny domek czy macie drodzy mądralińscy dobrą alternatywę.Bo straszyć mandatem to każdy nawet nie bardzo rozgarnięty potrafi.Dbanie o chodnik to nie tylko zwrot do gospodarza ale do naszych zarządzających.A Straż Miejska w Bełchatowie zbędna skoro przejmuje funkcje straszaka w zupełności może przyjąć funkcje sprzątających bo jak na razie bierze kasę za nic.
    Autor:Beata Data: 2017-11-14 10:48:57
go to top