Odblaski mogą uratować życie - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Czwartek, 18 października 2018
Wybierz miasto na mapie
Odblaski mogą uratować życie
Data dodania: 2017-11-09 09:59:58
Odblaski mogą uratować życie
Źródło zdjęcia: policja.pl
W ostatnim czasie doszło w regionie do wielu wypadków z udziałem pieszych. Przykładem może być śmiertelny wypadek pieszego w miejscowości Wielopole w powiecie bełchatowskim. Policjanci apelują o noszenie elementów odblaskowych. Mogą one uratować życie.

57-letni mieszkaniec gminy Bełchatów przechodził przez jezdnię w miejscu nieoświetlonym oraz bez wymaganych elementów odblaskowych.
. Niestety zginął na miejscu.

Odblaski znacząco poprawiają widoczność pieszego i mogą uratować mu życie. Każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. 

Często też piesi nie zdają sobie sprawy, że są mało widoczni na drodze. Warto przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

Używanie odblasków przez wszystkich pieszych poruszających się po zmroku w terenie niezabudowanym, to OBOWIĄZEK. Używanie odblasków przez pieszych w mieście, to ROZSĄDNA KONIECZNOŚĆ.

Policja / ES
Tagi: odblaski, piesi, widoczność, wypadki
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
go to top