Nowe mieszkania prawie gotowe - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Czwartek, 18 października 2018
Wybierz miasto na mapie
Nowe mieszkania prawie gotowe
Data dodania: 2017-11-03 12:56:14
Nowe mieszkania prawie gotowe
Źródło zdjęcia: belchatow.pl
Święta Bożego Narodzenia dla 10 rodzin mogą być wyjątkowe. Nowe mieszkania w budynku przy ulicy Sienkiewicza po starej gazowni prawie gotowe.

Do końca tego roku do nowych mieszkań wprowadzi się 10 rodzin. Powierzchnia przygotowanych mieszkań to od 32 do 48 metrów kwadratowych. W każdym z przygotowanych mieszkań będzie znajdować się aneks kuchenny i łazienka. W mieszkaniach socjalnych będą położone nowe panele, a łazienki wyposażone będą w armaturę sanitarną, glazurę i terakotę.
. W kuchni znajdą się zlewozmywaki oraz kuchnie gazowe.

"Prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska, zapewnia, że jeszcze przed Bożym Narodzeniem do budynku przy ul. Sienkiewicza wprowadzi się 10 bełchatowskich rodzin, które czekają na mieszkania socjalne. Na razie nie podjęto decyzji, które konkretnie rodziny dostaną mieszkanie. Oprócz listy osób oczekujących na mieszkania komunalne lub socjalne, zdarzają się sytuacje losowe i, jak mówi prezydent Czechowska, takie przypadki muszą być rozpatrywane oddzielnie.

- Mamy na względzie to, że te osoby nie mogą czekać roku czy dwóch na lokal, tylko powinny go dostać „od ręki”. Kiedy inwestycja zostanie zakończona, wspólnie z Komisją Mieszkaniową podejmiemy decyzję, które rodziny otrzymają mieszkanie – dodaje prezydent Czechowska".

Cała inwestycja wyniesie 1,5 mln złotych, a dofinansowanie wyniosło 671 tysięcy. Miasto również planuje wybudować nowy budynek mieszkalny na ulicy Sienkiewicza, w którym będą się znajdować dodatkowe trzy większe mieszkania dla rodzin wielodzietnych. Planowane mieszkania będą miały ponad 60 metrów kwadratowych.

- Teren przy starej gazowni jest na tyle duży, że zdecydowaliśmy się na wybudowanie na nim kolejnego budynku z mieszkaniami komunalnymi. W tym roku planujemy wykonanie dokumentacji projektowej, natomiast realizacja tej inwestycji nastąpi prawdopodobnie w 2018 roku – podsumowuje Ireneusz Owczarek, wiceprezydent Bełchatowa".

Belchatow.pl / JK
Tagi: nowe mieszkania, socjalne, Bełchatów, sienkiewicza
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 • Tak, 150 tysięcy za remont mieszkania wielkości do 48 metrów... A przypominam, że użyto zapewne najtańszych materiałów. Koszt remontu takiego mieszkania powinien wynieść maksymalnie 50 tysięcy - i to byłby naprawdę wypasiony remont. Gdzie zatem reszta pieniędzy???
  Autor:krecik Data: 2017-11-06 08:02:43
 • Ta darmozjady tylko czekają jeszcze 500plus GOPS mops i zyci jak na Hawajach
  Autor:Akakakakaka Data: 2017-11-03 20:31:57
 • Super sprawa z zagospodarowaniem tego budynku.Oby więcej było takich budynków!!!
  Autor:Byku Data: 2017-11-03 17:52:57
 • czy czynsz beszie placony? czy nie czeba:) bo to 1,5 mln to wychodzi 150 tys za mieszkanie... takie sa do kupienia a nie za darmoszke no i placic trza :) *Mariola jak to wyglada?
  Autor:xyz Data: 2017-11-03 17:29:14
go to top