Wieczór autorski Artystów Wileńskich - Aleksandra Śnieżko i Stanisława Kaplewskiego - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Czwartek, 18 października 2018
Wybierz miasto na mapie
Wieczór autorski Artystów Wileńskich - Aleksandra Śnieżko i Stanisława Kaplewskiego
Data dodania: 2017-10-30 14:56:54
Wieczór autorski Artystów Wileńskich - Aleksandra Śnieżko i Stanisława  Kaplewskiego
Źródło zdjęcia: MR w Bełchatowie
Muzeum Regionalne w Bełchatowie serdecznie zaprasza na wieczór autorski Artystów Wileńskich - Aleksandra Śnieżko i Stanisława Kaplewskiego, który odbędzie się 9 listopada (czwartek) 2017 roku, o godz. 18.00.

Aleksander Śnieżko jest polskim poetą, który na świat przyszedł w 1945 roku na Wileńszczyźnie.
. W twórczości poety są pieśni religijne, piosenki, romanse. Jego utwory śpiewane są często przez zespoły artystyczne, zarówno w kościołach, jak i podczas imprez świeckich. Poeta jest postrzegany jako współczesny kontynuator nurtu romantycznego w poezji polskiej. Jego wiersze przekładano na litewski, rosyjski i 
niemiecki. Od 1989 roku roku jest Sekretarzem Sekcji Literatów Polskich przy Związku Pisarzy Litwy, a od 1999 członkiem Związku Literatów Polskich.

Stanisław Kaplewski jest artystą malarzem i grafikiem. Od 1961 roku mieszka i tworzy w Wilnie, które wraz z zabytkową starówką i barokowymi kościołami, wywarło wielki wpływ na jego twórczość. Podkreślając wpływ stylu baroku na swoją twórczość, Kaplewski nazywa siebie "dzieckiem baroku".

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu prac.

MR w Bełchatowie / MG
Tagi: wiezór autorski, spotkanie, muzeum, Bełchatów
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
go to top