Zwierzyna leśna na drodze - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Niedziela, 25 lutego 2018
Wybierz miasto na mapie
Zwierzyna leśna na drodze
Data dodania: 2017-10-17 18:01:57
Zwierzyna leśna na drodze
Źródło zdjęcia: wikipedia
Jesień to pora, która najbardziej sprzyja zwierzęcym wędrówkom.

Wielu kierowców nie wie, jak zachować się podczas spotkania dzikiego zwierzęcia na drodze.
. Polskie prawo mówi, że kierujący pojazdem jest zobowiązany do pomocy cierpiącemu osobnikowi poprzez wezwanie odpowiedzialnych służb: policji lub straży miejskiej.

Po zmroku należy baczniej obserwować pobocza, a widząc zwierzę, które znajduj się na drodze lub zbliżające się do niej należy wyłączyć światła drogowe, zmniejszyć prędkość i ominąć „przeszkodę”. W przypadku potrącenia zwierzęcia trzeba pamiętać, by go nie dotykać, ponieważ może ono być zarażone wścieklizną.

Gdy dojdzie do kolizji, należy jak w przypadku innych drogowych incydentów, rozstawić trójkąt ostrzegawczy, włączyć światła awaryjne i powiadomić o zdarzeniu odpowiedzialne służby.

PJ
Tagi: zwierzyna leśna, drogi, incydenty
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Meble Bełchatów Rolety Bełchatów restauracja pizzeria Bełchatów Jazda konna łódzkie dźwigi
go to top