Zwierzyna leśna na drodze - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Niedziela, 09 grudnia 2018
Wybierz miasto na mapie
Zwierzyna leśna na drodze
Data dodania: 2017-10-17 18:01:57
Zwierzyna leśna na drodze
Źródło zdjęcia: wikipedia
Jesień to pora, która najbardziej sprzyja zwierzęcym wędrówkom.

Wielu kierowców nie wie, jak zachować się podczas spotkania dzikiego zwierzęcia na drodze.
. Polskie prawo mówi, że kierujący pojazdem jest zobowiązany do pomocy cierpiącemu osobnikowi poprzez wezwanie odpowiedzialnych służb: policji lub straży miejskiej.

Po zmroku należy baczniej obserwować pobocza, a widząc zwierzę, które znajduj się na drodze lub zbliżające się do niej należy wyłączyć światła drogowe, zmniejszyć prędkość i ominąć „przeszkodę”. W przypadku potrącenia zwierzęcia trzeba pamiętać, by go nie dotykać, ponieważ może ono być zarażone wścieklizną.

Gdy dojdzie do kolizji, należy jak w przypadku innych drogowych incydentów, rozstawić trójkąt ostrzegawczy, włączyć światła awaryjne i powiadomić o zdarzeniu odpowiedzialne służby.

PJ
Tagi: zwierzyna leśna, drogi, incydenty
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
go to top