Będzie sad, będą jabłka - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Niedziela, 09 grudnia 2018
Wybierz miasto na mapie
Będzie sad, będą jabłka
Data dodania: 2017-10-17 13:07:54
Będzie sad, będą jabłka
Źródło zdjęcia: belchatow.pl
Już od dawna w mieście mówiono o owocowym sadzie przy ulicy Okrzei. Doszło do celu. Jeszcze w tym roku zasadzone będą pierwsze drzewa.

Jabłonie dziesięciu odmian, krzewy owocowe i pnącza winorośli będzie można podziwiać przy ulicy Okrzei.

"- Propozycja sadu jest unikatowa na skalę ogólnopolską, to wyjątkowy projekt, który sięga do korzeni ogrodów użytecznych, niegdyś bardzo popularnych, stanowiących istotny składnik ogrodowych założeń, a obecnie zapomnianych. My chcemy wrócić do tych rozwiązań, jako typowo polskich, promując tradycję, a także w oryginalny sposób Bełchatów, biorąc pod uwagę fakt, że miejskim symbolem jest jabłko" - prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska.
.

Ponad dwa tysiące roślin znajdzie się na działce należącej do miasta. Na sad przeznaczono prawie hektar, gdzie będzie można częstować się jabłkami tj. kosztela, Grochówka czy Antoniówka. Sad to nie wszystko. Aby umilić spędzanie wolnego czasu, do dyspozycji będziemy mieli ścieżkę rowerową oraz ławki, na których będzie można usiąść i zjeść smaczne jabłko. 5 tysięcy m kw. trawników i 300 metrów kwietnej łąki. Realizacja tego projektu rozpoczęła się w ubiegłym roku, lecz wykonawca nie dotrzymał terminów i miasto odstąpiło od umowy. Nowym wykonawcą, który wygrał przetarg jest PGM. Większość zaplanowanych prac ma zostać wykonane do końca roku. Cały projekt ma kosztować 470 tysięcy złotych.

belchatow.pl / JK
Tagi: sad, jabłonie, Bełchatów
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 • Ten "sad" będzie między os. Okrzei a Słonecznym koło mostku. Tam gdzie od rawie dwóch lat jest duży rozgrzebany plac, na którym nic się nie dzieje. Za to teraz zacznie się ruch, bo przecież za rok wybory, to czas wziąć się do pracy... A swoją drogą, jak tam sprawa sądowa o zerwanie umowy z wykonawcą? Czy redakcja śledzi ten temat?
  Autor:ktoś Data: 2017-10-19 15:05:31
 • Gdzie to będzie na Okrzei bo nie widzę kolo siebie takiego placu.Mieszkam w bl 1.
  Autor:Rwera Data: 2017-10-17 18:36:31
 • Komu ten sad ? miasto zaniedbane a tu sad Prezydentowa sprawiła na pożegnanie.
  Autor:Grab Data: 2017-10-17 15:35:28
 • Wybory nadchodza wybory to i prace w sadzie ruszyły ????
  Autor:Tiruriru Data: 2017-10-17 14:43:46
 • Jak PGM będzie tak sadził jak kosił latem, to za sto lat nie będzie jabłek.
  Autor:mieszkaniec Data: 2017-10-17 14:22:38
 • Zagonić towarzystwo z MOPSu i koszty będą połowę niższe, a nie dawać darmo kasę menelstwu...
  Autor:MONA Data: 2017-10-17 13:50:32
 • Mariolete posadzić w sądzie niech jabłka rozdaje, ona lubi rozdawać.
  Autor:rudi Data: 2017-10-17 13:36:52
go to top