Jesienią i zimą tankuj do pełna. Silnik Ci za to podziękuje! - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Niedziela, 25 lutego 2018
Wybierz miasto na mapie
Jesienią i zimą tankuj do pełna. Silnik Ci za to podziękuje!
Data dodania: 2017-10-16 20:01:43
Jesienią i zimą tankuj do pełna. Silnik Ci za to podziękuje!
Źródło zdjęcia: facebook#tankowanieauta
Wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy, że zbiornik z małą ilością benzyny lub oleju napędowego to wielkie zagrożenie dla pompy paliwa oraz układu wtryskowego. Nalewając do baku niewielkie ilości paliwa powodujemy, że powietrze które znajduje się w zbiorniku zaczyna się skraplać wodą, a ta doprowadza do pojawienia się korozji.
.


Zanieczyszczone rdzą paliwo dostaje się do pompy paliwa, która jest nim smarowana, w efekcie ją zaciera. Jazda na oparach paliwa sprzyja pojawianiu się wszelkiego rodzaju drobnych zanieczyszczeń.
Większa częstotliwość tankowania zabezpieczy nas nie tylko przed skraplaniem się wody w baku, ale również przed przykrym efektem, jaki nagły przymrozek mógłby wywrzeć na znajdującym się w baku paliwie przejściowym.

Koszty wymiany pompy to koszt od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy złotych… Eksperci radzą, by jesienią i zimą tankować samochód już po przekroczeniu połowy baku.

PJ
Tagi: tankowanie do pełna, silnik, jesień, zima
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Meble Bełchatów Rolety Bełchatów restauracja pizzeria Bełchatów Jazda konna łódzkie dźwigi
go to top