Ciepły posiłek dla ubogich - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Sobota, 22 września 2018
Wybierz miasto na mapie
Ciepły posiłek dla ubogich
Data dodania: 2017-09-29 13:30:45
Ciepły posiłek dla ubogich
Źródło zdjęcia: J.K.
Ostatni czas pokazał, że potrzebujących jest coraz więcej. W styczniu 2015 roku na terenie miasta Bełchatowa przebywało 146 bezdomnych. Osoby bezdomne oraz ubogie mogą skorzystać z darmowych posiłków.

Według obliczeń, jakie dokonano w 2015 roku wydano 4,5 tysiąca posiłków w pierwszym kwartale 2016 roku była to suma prawie 6 tysięcy, a w drugim wzrosła do 7 tysięcy. Schronisko miejskie dziennie pod swoim dachem ma około 50 osób, a w okresie zimowym liczba ta wzrasta.
. Pomocą dla osób potrzebujących jest miejska jadłodajnia prowadzona przez Fundację "Solidarni" która każdego dnia wydaje kilkadziesiąt darmowych posiłków. Działalność fundacji w większej ilości finalizowana jest przez miasto. Na rok 2017 przeznaczono niemal 40 tysięcy złotych.

" W tym miejscu warto podkreślić, że ostatnie 1,5 roku pokazało, że ten rodzaj wsparcia jest w Bełchatowie jest potrzebny-Każdy kolejny dzień funkcjonowania jadłodajni pokazuje nam, że coraz więcej osób korzysta z tej pomocy. Zebrane przez nas dane mówią same za siebie. Przez pierwsze 3 miesiące prowadzenia jadłodajni wydanych zostało około 4,5 tysiąca posiłków, w ostatnich 3 miesiącach liczba ta wzrosła do 7 tysięcy" – podkreśla prezydent Mariola Czechowska. Tak było na początku roku .

Wszystkie ubogie i potrzebujące osoby mogą skorzystać z darmowego posiłku w siedzibie Fundacji "Solidarni" przy ulicy Kwiatowej 6 od poniedziałku do piątku w godzinach od 13:00 do 15:00.

belchatow.pl / JK
Tagi: ciepły posiłek, Bełchatów, darmowy
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  • Super
    Autor:Leo Data: 2017-10-02 21:33:30
go to top