ZUS ostrzega: Oszuści w akcji! - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Sobota, 22 września 2018
Wybierz miasto na mapie
ZUS ostrzega: Oszuści w akcji!
Data dodania: 2017-09-19 13:31:40
ZUS ostrzega: Oszuści w akcji!
Źródło zdjęcia: zus
Do oddziału ZUS dotarły informacje, że pojawili się oszuści, którzy żerują na naiwności przyszłych emerytów.
.


Za opłatą proponowali ubezpieczonym korzystniejsze obliczenie prognozowanej wysokości emerytury, które miałoby być wyższe od tego, które wyliczyłby doradca ZUS.

Tymczasem oferujący swoje usługi nie posiadają odpowiedniej wiedzy, nie tylko z zakresu ubezpieczeń społecznych ale i tej która dotyczyłaby indywidualnych zapisów na koncie ubezpieczonego w Kompleksowym Systemie Informatycznym ZUS i przede wszystkim nie dysponują odpowiednim narzędziem, które pozwoliłoby na wywiązanie się z obietnicy obliczenia emerytury wyższej niż ta, którą oblicza doradca.

Samo wskazanie wyższej kwoty emerytury nie ma też żadnej mocy sprawczej, bo ZUS obliczając wysokość emerytury opiera się na oryginalnych dokumentach potwierdzających okresy ubezpieczenia i wysokość wynagrodzeń, na zapisach danych z konta ubezpieczonego oraz na przepisach prawa i zawsze przyjmuje przy tym najkorzystniejszy wariant wysokości świadczenia dla emeryta.

ZUS / ES
Tagi: oszuści, fałszywi doradcy, ZUS
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
go to top