Kontrole na targowisku - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Sobota, 21 lipca 2018
Wybierz miasto na mapie
Kontrole na targowisku
Data dodania: 2017-09-08 14:04:03
Kontrole na targowisku
Źródło zdjęcia: sxc.hu
Ostatnie dni to sezon w pełni grzybowy. Wiele osób dorabia sobie zbierając grzyby, a następnie próbuje je sprzedać na targowisku miejskim. Mandat do 500 zł może dostać każdy sprzedawca.

Sprzedaż grzybów bez wymaganego atestu jest nielegalna i można dostać mandat w wysokości do 500zł.
. W ostatnim tygodniu grzybów w lesie jest bardzo dużo, a osób, które chcą dorobić nie brakuje. Każdego dnia na miejskim targowisku można spotkać po kilkanaście osób sprzedających swoje znaleziska. Dzienny zarobek to ponad 100 zł.

„Zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 72 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wolne od podatku dochodowe są dochody ze sprzedaży jagód, innych owoców leśnych i grzybów ze zbioru dokonywanego osobiście albo z udziałem członków najbliższej rodziny”.

Artykuł mówi jasno, że osoby sprzedające grzyby na targowiskach czy przy drodze nie znajdują się w kręgu zainteresowania inspektorów kontroli skarbowej. Ustawa zezwala na wprowadzenie grzybów do obrotu, lecz tylko tych, które znajdują się na wykazie określonym w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z 13 listopada 2008r. Świeże grzyby, ale również suszone mogą być sprzedawane wyłącznie w placówkach handlowych i na targowiskach, ale sprzedawca musi uzyskać atest na grzyby świeże i bez takiego dokumenty handel jest nielegalny i straż miejska ma prawo ukarać sprzedawcę grzywną w wysokości do 500zł.

JK
Tagi: kontrole, targowisko, sprzedaż grzybów
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 • A to nie chodzi czasem o zwykly papierek z sanepidu ze grzyby jadalne sa? Bo co to niby za atest? Jak sie go niby pozyskuje. Pseudodziennikarze zamiast zbadac temat to sieja tania sensacje ;/
  Autor:Grzybiarz Data: 2017-09-08 20:15:00
 • Chore to wszystko :(
  Autor:ada Data: 2017-09-08 19:01:33
 • Dorabiają sobie starsze babcie i ich się czepiają. .. niech zajmą się Paniami które ogłaszają się na fb o rzesach, paznokciach itp. Co nie prowadzą dzialalności .. nie płacąc zusów i podatków i zabierając klientki osobom które to robią.... ale lepiej dopieprzyć się do starszych ludzi
  Autor:Szok Data: 2017-09-08 17:04:36
 • Przy drodze również należy posiadać atest.
  Autor:Atest Data: 2017-09-08 16:41:03
 • A czy na sprzedaż grzybów przy drodze jest wymagany atest ?????????????????????
  Autor:droga Data: 2017-09-08 15:07:21
go to top