Znowu śmierdzi w Bełchatowie - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Sobota, 21 lipca 2018
Wybierz miasto na mapie
Znowu śmierdzi w Bełchatowie
Data dodania: 2017-08-29 08:09:28
Znowu śmierdzi w Bełchatowie
Źródło zdjęcia: wodkan-belchatow.pl
Po wielu miesiącach względnego spokoju wczoraj, w godzinach popołudniowych nieprzyjemne zapachy w powietrzu były wyraźnie odczuwalne m.in. na os. Olsztyńskim, POW, Okrzei, Słonecznym, na Binkowie, ulicy Piłsudskiego, Pabianickiej oraz w okolicach szpitala, a nawet w centrum miasta.

Odór był również wyczuwalny przed Bełchatowem tj. w okolicy Poręb w czasie przejścia pielgrzymki bełchatowskiej, wracającej z Częstochowy.

Jak zwykle w takich przypadkach podejrzenia mieszkańców o zanieczyszczenie powietrza zostały skierowane na oczyszczalnię ścieków, która funkcjonuje przy ul. Piotrkowskiej.
.

Zapewniam, że odór który spowił wczoraj popołudniu znaczną część Bełchatowa nie pochodził z oczyszczalni ścieków – jednoznacznie stwierdza prezes spółki Wod Kan Piotr Kopek i dodaje: Wczoraj popołudniu i wieczorem wiał wiatr z północy w kierunku południowym, więc nie jest fizycznie możliwym, aby odory z oczyszczalni leciały pod wiatr w kierunku miasta. Odór wczoraj był wyczuwalny w kilku różnych, oddalonych od siebie częściach miasta, a nasze służby techniczne potwierdziły kolejny raz wylewanie przez rolników gnojowicy na okoliczne pola m.in. w Myszakach, Niedyszynie, Porębach, Wielopolu i w okolicy Ław. Dziś rano nasze służby odnotowały wyraźny i duszący obcy zapach na os. Przytorze. Znowu nie był do odór z oczyszczalni, a dym z pracującej na ul. Przemysłowej Spalarni Odpadów Medycznych.

Przypomnijmy, że przez wiele lat proces oczyszczania ścieków w miejskiej oczyszczalni powodował powstawanie uciążliwych odorów, szczególnie mocno odczuwalnych na os. Binków i Słonecznym. Od 2015 roku odnotowujemy w Bełchatowie znaczną poprawę jakości powietrza, a odory pojawiają się sporadycznie i na bardzo krótki czas.

Oczyszczalnia przez wiele lat mocno uprzykrzała życie mieszkańcom osiedli Binków i Słonecznego i dziś w opinii wielu mieszkańców jak w Bełchatowie odczuwalne są nieprzyjemne zapachy to z pewnością pochodzą z oczyszczalni. To nieprawda. Ciężko pracujemy nad ograniczeniem uciążliwości odorowych emitowanych przez oczyszczalnię, ale niestety jak widać często wzniecanie odorów przez innych idzie w opinii mieszkańców w sposób niesprawiedliwy na kontro oczyszczalni i Spółki Wod Kan – dodał prezes Wod Kan.

Spółka Wod-Kan o szczegółach informuje na swojej stronie internetowej: http://wodkan-belchatow.pl/walka-z-odorem/

KA
.
Tagi: Bełchatów, smród z oczyszczalni, odór w Bełchatowie
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 • Prawda jest taka że Czechowska przez trzy lata więcej zrobiła w walce ze smrodem z oczyszczalni niż Rozpara i Chrzanowski razem wzięci przez 20 lat. Tego oczekiwaliśmy zmieniając prezydenta i odrywająć Plusa od koryta. Tak więc pamiętamy smród z oczyszczalni jaki był kilka lat temu
  Autor:kruk Data: 2017-08-30 07:08:40
 • Za czasów Chrzanowskiego i Olszewskiego to dopiero śmierdziało z oczyszczalni aż ludziska ich pogonili i oby do rządzenia nie wrócili. Teraz faktycznie oczyszczalnia smrodzi sporadycznie
  Autor:fdsa Data: 2017-08-29 22:27:27
 • idzie beczka za beczką wozimy już 2 dobę gnojowice koło bełchatowa jeszcze troche pośmierdzi :D
  Autor:rolnik Data: 2017-08-29 20:03:28
 • Kiedyś, kilka lat temu to z oczyszczalni capiło. Nie szło wytrzymać i normalnie żyć. Teraz to jest super. Oby te czasy nie wróciły
  Autor:Binkow1 Data: 2017-08-29 16:25:04
 • U nas w Helenowie, tym za Dobrzelowem tez często gęsto cuchnie i mówią że to z oczyszczalni miejskiej he he
  Autor:rolnik Data: 2017-08-29 16:08:57
 • Faktycznie zmieniło się. Pamiętam jak chyba w 2013 lub 2014 nos wykręcało na trzy fajery a spolka mówiła ze to normalka. A tak na marginesie smród z gnojowicy był wczoraj na całej drodze od Bełchatowa do Piotrkowa
  Autor:ułan Data: 2017-08-29 16:05:12
 • Coś nie tak Pan wiceprezes chodził wczoraj w masce po oczyszczalni Piotr P.
  Autor:pierzchała Data: 2017-08-29 15:25:21
 • śmierdziało strasznie...
  Autor:pow Data: 2017-08-29 11:21:36
 • A te smrody co czuć nad ranem to też gnojowica? Raczej rolnicy w nocy nie nawożą pól.
  Autor:Robert Data: 2017-08-29 08:35:37
 • Skończyły się zniwa, to trzeba nawieźć pola, by w przyszłym roku też móc zebrać plony. Jak się nie nawiezie, to nic nie urosnie.
  Autor:rolnik Data: 2017-08-29 08:15:56
go to top