Epidemia wszawicy - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Niedziela, 22 lipca 2018
Wybierz miasto na mapie
Epidemia wszawicy
Data dodania: 2017-08-11 10:38:19
Epidemia wszawicy
Źródło zdjęcia: sxc.hu
Wysłałeś dziecko na kolonię. Powróciło z „pamiątką”. Wszawica to trudna do opanowania i kłopotliwa choroba pasożytnicza, która wśród dzieci rozprzestrzenia się szybciej, niż dorośli są w stanie ją wykryć.

Obok zatruć pokarmowych, kleszczy, grzybicy i owsików bardzo powszechna, groźna i szybko rozprzestrzeniająca jest wszawica.
.

Wszawice szczególnie dopada dzieci w okresie okołoletnim, gdy dzieci wyjeżdżają licznie na "zielone szkoły", kolonie i obozy, które uniemożliwiają rodzicom osobistą kontrolę nad pociechami. Gdy te wracają z wypraw, choroba jest już zwykle w tak zaawansowanym stadium, że nie sposób zaradzić jej bez stosowania radykalnych środków.

Głównym objawem wszawicy jest bardzo silny świąd skóry głowy. Jest tak dokuczliwy, że dziecko rozdrapuje sobie głowę do krwi, i strupków, wyrywając czasem włosy niemal do gołej skóry.

W każdej aptece można kupić szampon przeciwko wszawicy, najlepiej zawierający dimetykon, syntetyczny olej silikonowy, który dzięki niewielkiemu napięciu powierzchniowemu wnika nawet w najmniejsze szczeliny. 

Po zakończeniu kuracji trzeba zdezynfekować wszystkie używane do pielęgnacji włosów przedmioty (szczotki, grzebienie) przez gotowanie przez 5 minut. Należy uprać bieliznę, pościel i ręczniki oraz zakażoną odzież w wysokiej temperaturze (minimum 55 stopni Celsjusza, a lepiej więcej).

Źródło: medonet

ES
Tagi: wszawica, epidemia, dzieci, chroba
go to top