Trujące grzyby. Apel o rozwagę - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Czwartek, 19 lipca 2018
Wybierz miasto na mapie
Trujące grzyby. Apel o rozwagę
Data dodania: 2017-08-11 08:21:52
Trujące grzyby. Apel o rozwagę
Źródło zdjęcia: sxc.hu
Sezon letni to okres na grzybobranie w lesie. Mimo susz, jakie panują w lasach, trujących grzybów nie brakuje. Najwięcej można spotkać tzw. "Szatanów" które można pomylić z borowikiem szlachetnym.

Grzybobranie to najlepszy czas na spędzenie w ciszy i spokoju wolnego dnia od pracy czy codziennej gonitwy. Zanim wybierzemy się do lasu, warto zapoznać się z zasadami, jakie panują w lesie, zapoznać się z atlasem grzybów czy odpowiednio się ubrać.
. Podczas zbiorów z łatwością możemy się zgubić. Nie odpowiednie zbieranie grzybów może zakończyć się zatruciem pokarmowym.

Warto pamiętać, aby zbierać tylko te grzyby, które znamy i wiemy, że są jadalne. Jeśli mamy jakieś wątpliwości to unikajmy ich, na grzybobranie najlepiej nie wybierać się samemu. Przed wyjściem do lasu poinformujmy najbliższych, do którego lasu się wybieramy i ile w nim możemy być. Aby nie zgubić się w lesie, warto zapamiętać szczegóły, jakie są w lesie, aby powrócić bez błądzenia.

Podczas grzybobrania warto pamiętać, aby nie parkować swoich samochodów w miejscach objętych zakazem. Należy również zadbać o spokój, porządek w lesie i nie podnosić podejrzanych przedmiotów. W lasach w miejscowości Żar, Lubośnia, Lubiec można napotkać na bunkry i okopy. W tych miejscach można napotkać łuski, czy nawet nie wypał. W takiej sytuacji należy zachować ostrożność. W pobliskich lasach podczas suszy, która występuje, można napotkać się na plagę trujących grzybów. "Szatan" to grzyb podobny do borowika szlachetnego i to jeden z najczęściej mylących nas grzybów.

JK
Tagi: grzyby, trujące, apel
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  • Autorowi polecam lekturę: ****s://pl.wikipedia.org/wiki/Borowik_szata%C5%84ski... Grzyb o którym piszecie to goryczak żółciowy, który jest NIEJADALNY, ale nie trujący (****s://pl.wikipedia.org/wiki/Goryczak_%C5%BC%C3%B3%C5%82ciowy)...
    Autor:P.K. Data: 2017-08-12 22:12:12
  • A szatany wcale nie są trujące tylko tak gorzkie że niejadalne
    Autor:ghy Data: 2017-08-11 21:50:48
  • Fajnie, że podpowiadacie jak się zachować, może niektórzy wezmą to do serca i głowy. Pozwolicie, że też coś podpowiem: "nieodpowiednie" i "niewypał" :-).
    Autor:abc Data: 2017-08-11 10:42:32
go to top