Ponad 30 wyjazdów straży pożarnej - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Niedziela, 22 lipca 2018
Wybierz miasto na mapie
Ponad 30 wyjazdów straży pożarnej
Data dodania: 2017-08-11 08:15:58
Ponad 30 wyjazdów straży pożarnej
Ponad 30 wyjazdów straży pożarnej Ponad 30 wyjazdów straży pożarnej Ponad 30 wyjazdów straży pożarnej
Źródło zdjęcia: Facebook/ospdruzbice
Nawałnica, która przeszła przez powiat bełchatowski spowodowała duże straty. Tak intensywnych opadów deszczu i burzy nie było od bardzo dawna.

10 sierpnia w powiecie bełchatowskim przeszła ogromna ulewa, która wyrządziła szkody. W naszym powiecie straż pożarna interweniowała ponad 30 razy. Każda jednostka straży pożarnej w tym dniu nie mogła narzekać na brak zajęcia. Jedna z nich była OSP Drużbice.
. Od godzin porannych walczyli z usuwaniem skutków nawałnicy. Kilka minut po nawałnicy strażacy zostają zadysponowana do zerwanego dachu w miejscowości Stefanów. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że cała konstrukcja dachu znajduje się na podwórku, kilka metrów obok budynku.

Po usunięciu szkód strażacy od razu jadą do miejscowości Suchcice, gdzie także burza zerwała dach tu jednak straty nie były tak duże. Po zabezpieczeniu miejsca strażacy udają się do bazy. O godzinie 9:45 strażacy udają się do dalszego usuwania skutków burzy w miejscowości Rawicz-Podlas, gdzie zostało powalone drzewo na drogę, które zerwało linie niskiego napięcia. Na miejsce zdarzenia zostaje powiadomione pogotowie energetyczne.

Po usunięciu drzewa strażacy udają się do bazy, lecz do niej nie dojeżdżają. Dostają zgłoszenie do ukręconego konaru drzewa w miejscowości Stefanów. Po dotarciu na miejsce stwierdzono, że konar stwarza zagrożenie jednak by go usunąć, potrzebna jest specjalistyczna drabina. Po dotarciu drabiny z pomocą PSP Bełchatów został usunięty niebezpieczny konar.

W miejscowości Czarny Las również strażacy usuwali pochylone drzewa, które w każdej chwili mogły runąć na domy mieszkalne. Policja i strażacy apelują, aby nie parkować samochodów pod drzewami.

Facebook/ospdruzbice / JK
Tagi: nawałnice, szkody, powiat bełchatowski
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
go to top