Miasto przejmie budynek sądu - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Poniedziałek, 21 maja 2018
Wybierz miasto na mapie
Miasto przejmie budynek sądu
Data dodania: 2017-07-13 12:45:47
Miasto przejmie budynek sądu
Źródło zdjęcia: belchatow.pl
Niebawem budynek bełchatowskiego sądu przejdzie na własność miasta. Magistrat przekaże natomiast działkę przy Pabianickiej. Porozumienie w tej sprawie prezydent Mariola Czechowska podpisała z prezesem sądu i bełchatowskim starostą, który reprezentuje Skarb Państwa.
 

To kolejny krok do budowy nowego gmachu sądu, a co za tym idzie także adaptacji jego obecnej siedziby na mieszkania socjalne.  W budynku przy ul.
. Okrzei, kiedyś mieścił się hotel robotniczy. Przystosowanie go do potrzeb mieszkaniowych nie będzie więc trudne. 

Miasto deklaruje się przekazać nieodpłatnie na rzecz Skarbu Państwa grunty przy ul. Pabianickiej z przeznaczeniem na budowę nowej siedziby sądu. Mowa o działkach pomiędzy dawnym Fazbudem (dziś to budynek starostwa), a budynkiem wydziału ochrony środowiska starostwa, gdzie dawniej mieściła się szkoła rolnicza. W zamian, zarządzające mieniem Skarbu Państwa starostwo deklaruje przekazać miastu budynek przy ul. Okrzei. Wojewoda Łódzki wyraził już zgodę na darowizny.

W planach jest, aby nowy gmach bełchatowskiego wymiaru sprawiedliwości powstał w ciągu kilku najbliższych lat.  Kiedy sąd przeprowadzi się do nowej siedziby, miasto będzie mogło ruszyć z adaptacją budynku na Okrzei.

belchatow.pl / ES
Tagi: budynek sądu, miasto, Bełchatów, darowizny
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  • To dobra wiadomość. A może by tak jakiś artykuł na temat aktualnej sytuacji potencjalnej Galerii "Bawełnianka"... Temat w sam raz dla dziennikarza ;)
    Autor:... Data: 2017-07-13 23:53:06
  • Miasto, czyli PiS?
    Autor:trzy znaki Data: 2017-07-13 19:47:39
go to top