Bełchatowscy lekarze wycięli kobiecie zdrowe narządy - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Poniedziałek, 21 maja 2018
Wybierz miasto na mapie
Bełchatowscy lekarze wycięli kobiecie zdrowe narządy
Data dodania: 2017-07-11 15:31:38
Bełchatowscy lekarze wycięli kobiecie zdrowe narządy
Źródło zdjęcia: sxc.hu
Lekarze z bełchatowskiego szpitala usunęli młodej kobiecie zdrowe narządy. Wszystko za sprawą fałszywej dokumentacji jaką przedstawiła lekarzowi pacjentka.

Sytuacja jest niewyobrażalna. Trudno sobie wyobrazić osobę zdrową, która na własne życzenie decyduje się na tak okaleczający zabieg.” - mówi rzecznik bełchatowskiego szpitala Katarzyna Babczyńska.
.

Do operacji doszło w czerwcu ubiegłego roku. Do Szpitala Jana Pawła II w Bełchatowie zgłosiła się 24-letnia kobieta z okolic Gliwic z dokumentacją wskazującą na nowotwór żołądka o najwyższym stopniu złośliwości. Kobieta musiała przejść natychmiastową operację ratującą życie.

Lekarze z bełchatowskiego szpitala usunęli kobiecie żołądek, śledzionę, okołożołądkowe węzły chłonne, a także fragment przełyku. Kiedy przyszły wyniki badań histopatologicznych sprawa wyszła na jaw. Wówczas lekarz powiadomił dyrekcję szpitala.

To lekarz na podstawi dokumentów, wiedzy i stanu zdrowia pacjenta podejmuje decyzje o zabiegu. W opinii ordynatora chirurgii, który przeprowadzał operację podjął on wszystkie działania zgodnie ze sztuką medyczną.” - dodaje Katarzyna Babczyńska.

Co skłoniło młodą zdrową kobietę do takiego działania? Tego nie jesteśmy w stanie zrozumieć. Śledztwo w tej sprawie prowadzi gliwicka prokuratura.

ES
Tagi: operacja, wycięli zdrowe narządy, Bełchatów
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 • to straszne, nie uwierzę w profesjonalizm żadnego lekarza. Dziecko mojej córki było na oddziale pediatrycznym, ponieważ miało tiki w oczach, zwłaszcza w jednym, lekarze zawołali okulistę, który stwierdził, że była w oku rzęsa. Dziecko wypisano do domu nie przeprowadzając ani jednego badania neurologicznego, Córka prosiła o takowe badania ale ordynator stwierdził, że nie trzeba. Chociaż córka zgłosiła się do szpitala ze skierowaniem od lekarza dziecięcego po wcześniejszej wizycie u okulisty prywatnie, który powiedział, że z oczami jest ok. Nie mogę pisać jak traktowano mojego wnuczka w szpitalu, po prostu jak byłby tam rzeczą, która jest chwilowo i nie trzeba się nią zająć, tylko omijali a córka czekała, nie chciała dać łapówki. Jest wychowana na uczciwości i nie czuje się zobowiązana dawania komuś kasy za nic. Wypisano dziecko i nic nie zbadano. Córka ponownie prywatnie do lekarza i skierowanie do Szpitala Matki Polki w Łodzi, zrobiono natychmiast badania głowy (cała noc podłączony do urządzeń) i ocenli co się dzieje. Stwierdzono epilepsję, dziecko bierze silne leki do tej pory, trochę lepiej ale to choroba na całe życie, Bełchatowscy lekarze z oddziału Pediatrii nic nie zrobili, nadmienię, że żona jest lekarzem a mąż ordynatorem ... to chyba było ze dwa lata temu. Prosiłam córkę żeby nie darowała tej sprawy, żeby to nagłośnić, ale ona nie miała i nie ma na to siły.
  Autor:babcia Data: 2017-07-13 15:58:24
 • Poprawka - doszedł do mnie nowy news o tej Pani :) nie mniej jednak lekarze nie zbadali pacjentki przed zabiegiem oraz nie sprawdzili czy dokumentacja jest zgodna z prawdą. Nie są usprawiedliwieni.
  Autor:defgh Data: 2017-07-12 17:03:07
 • Ta Pani nie dostanie ani w Polsce ani w USA nic, bo podrobiła prawdopodobnie dokumenty. To taki niewyobrażalny dla mnie sposób na wyłudzenie odszkodoeania.
  Autor:Nikuś Data: 2017-07-12 13:46:37
 • Dzięki za odpowiedź. Choć nie do końca się zgadzam, bo nie wszędzie w Polsce tak jest. Bywałam w szpitalach poza Bełchatowem i tam sami robili swoje badania. owszem, moje papiery oglądali, ale zasadniczo opierali się na własnych badaniach. Więc może to kwestia profesjonalizmu. Zresztą jest już podana informacja, że ta dziewczyna sama sfałszowała dokumenty i podobno ma jakieś zaburzenia. Ale to nie tłumaczy dlaczego lekarze w trakcie zabiegu nie zwrócili uwagi na fakt, że nie było tam żadnego raka??? Chyba nawet zwykli lekarze, niekoniecznie najlepsi światowi fachowcy, powinni umieć odróżnić zdrowe organy od chorych? Sfałszowana dokumentacja to jedno, ale (prawdopodobny) brak profesjonalizmu to drugie... Szkoda, że w naszym szpitalu inwestuje się tylko w sprzęt, a w personel medyczny już niekoniecznie...
  Autor:abc Data: 2017-07-12 12:42:54
 • abc odpowiadam Ci - Witaj w Polsce gdzie lekarz przeprowadzający operację nie bada pacjenta przed zabiegiem tylko czyta co ma na karteczce, ba... nie zna jego historii leczenia. Gdyby to było USA, to Pani dostała by odszkodowanie w milionach. Tutaj czeka ją ciąganie po sądach LATAMI i pare tysiączków. Cos niesamowitego...
  Autor:defgh Data: 2017-07-12 08:38:14
 • Pytanie: Jednego nie rozumiem, bardzo proszę o wyjaśnienie, jeśli ktoś ma taką wiedzę: dokumentacja dokumentacją, ale czy lekarze nie widzieli, że te organy są zdrowe? nie można było pobrać wycinków, wysłać na badania i dopiero potem działać? OK, z dokumentów wynikało, że operacja musi być natychmiastowa, ale przecież ostatecznie chyba powinni widzieć, że stan faktyczny nie zgadza się z dokumentami.
  Autor:abc Data: 2017-07-12 07:45:44
go to top