POCZUJ SIĘ BEZPIECZNIE NAD WODĄ - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa


 
Piątek, 24 listopada 2017
Wybierz miasto na mapie
POCZUJ SIĘ BEZPIECZNIE NAD WODĄ
Data dodania: 2017-07-11 12:46:06
POCZUJ SIĘ BEZPIECZNIE NAD WODĄ
Źródło zdjęcia: sxc.hu
Wakacje, letnia ciepła pogoda, wielu z Nas spędza wolne chwile na plaży, kąpieliskach wodnych. Zapoznaj się z kilkoma wskazówkami dotyczącymi bezpieczeństwa w wodzie.

1. Wybierając się nad wodę, chcesz się kąpać, nigdy nie idź sam.

2. Rodzice powinni zachować ostrożność i nie spuszczać oka ze swoich pociech.
Dzieci to Wasz największy skarb.

3.
. Pamiętaj, żeby wchodzić do wody tylko w wyznaczonych miejscach do kąpania i  strzeżonych przez ratowników. Nie odpływaj daleko od brzegu, aby w razie potrzeby pomoc mogła dotrzeć na czas.

4. Nie wchodź gwałtownie, będąc mocno rozgrzanym do wody.
Po wejściu do wody schłodź najpierw okolicę twarzy, karku oraz serca (zmniejsza to ryzyko udaru lub zawału serca ).

5. Nie wchodź do wody pod wpływem alkoholu i środków odurzających.

6. Pamiętaj, że tonący najczęściej nie krzyczą, bo próbują złapać oddech i nie zachłysnąć się. Tonący zazwyczaj nie macha rękami, bo dzięki nim stara utrzymać się na wodzie a machanie i chlapanie w tym nie pomaga. Zwróć uwagę na zachowanie się innych osób oraz uważnie obserwuj kąpiących się, aby w razie potrzeby nie być obojętnym i natychmiast poinformuj ratownika lub innych plażowiczów o zaistniałej sytuacji. Będąc czujnym możesz zapobiec nieszczęściu. Kąpiący się najczęściej toną nie wołając pomocy i nie zwracają na siebie uwagi.

7. Przed skorzystaniem ze sprzętu wodnego, należy upewnić się czy sprzęt jest sprawny. Jeśli sprawdziłeś i sprzęt jest sprawny, chcesz wypłynąć, należy rozsądnie z niego korzystać, zwracając uwagę na innych użytkowników sprzętu wodnego, aby nie doprowadzić do nieszczęścia.

BS/BZ
Tagi: bezpieczeństwo nad wodą, porada
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Meble Bełchatów Rolety Bełchatów restauracja pizzeria Bełchatów Parkiet dębowy Jazda konna łódzkie dźwigi Dentysta Bełchatów Meble kuchenne Piotrków wypoyczalnia samochodw Kielce
go to top