Sekundniki zostają - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Wtorek, 11 grudnia 2018
Wybierz miasto na mapie
Sekundniki zostają
Data dodania: 2017-07-04 14:09:03
Sekundniki zostają
Źródło zdjęcia: sxc.hu
Ministerialni urzędnicy zgodzili się na montaż sekundników przy sygnalizacjach świetlnych. Bełchatowscy kierowcy mogą odetchnąć z ulgą.

Wyświetlacze mogą być instalowane na drogach zarządzanych przez Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, marszałka województwa, starostę lub prezydenta miasta na prawach powiatu. 31 maja 2017 r.
. zostało wydane rozporządzenie w tej sprawie, a w życie weszła 1 lipca.

W Bełchatowie sekundniki w paru miejscach już są. Być może wkrótce pojawi się ich więcej. Do niedawna istniała obawa, że sekundniki mogą zniknąć z bełchatowskich ulic.

Bełchatowscy kierowcy chwalą sobie takie rozwiązanie:
„Jest to bardzo dobre rozwiązanie, nie tylko da kierowców, ale również dla pieszych. Na pewno sekundniki to bardzo bezpieczny pomysł. W Bełchatowie w kilku miejscach już się sprawdziły i mam nadzieję jako kierowca, że pojawią się w następnych miejscach.” - mówi jeden z kierowców.

ES
Tagi: sekundniki, Bełchatów, skrzyżowania, sygnalizacja świetlna
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 • To walka PLUSa i Matyskiewicza na całą Polske przyniosła efekty. Brawo Dziękujemy Ministerstwu
  Autor:Brawo PLUS Data: 2017-07-07 11:18:35
 • Nie przesadzamy, sekundniki przecież już istnieją w bardzo wielu miastach, więc te koszty aż takie duże nie będą. Zresztą, jeśli ktoś podwyższa koszty, to PiS, bo wcześniej zrobił awanturę o sekundniki i niektórzy zaczęli je ściągać. Zresztą, są różni zarządcy dróg, i nie wszędzie muszą być montowane. Ja uważam, że tam gdzie są sekundniki to konsekwentnie powinny być montowane dalsze. Na pewno wyjdzie taniej niż demontaż i zmiana świateł na mrugające. Mrugające OK, ale tak gdzie sekundników jeszcze nie ma. A jeśli idzie o pieniądze, to bardziej mnie np. martwi fakt, że nasza obecna władza upiera się przy przebudowie skrzyżowania Wojska polskiego-Armii Krajowej_Wyszyńskiego i zrobieniu tam ronda. A tam przecież wystarczy tylko zmienić organizację świateł i zrobić lewoskręty. Pasy do skrętu w lewo są z każdej strony, światła są, wystarczy tylko zmienić program świateł. A oni chcą nas narażać na bałagan na jednym z najbardziej zakorkowanych skrzyżowań, wielomiesięczną zmianę organizacji ruchu, a przede wszystkim wielkie i niepotrzebne koszty.
  Autor:kierowca Data: 2017-07-06 07:54:45
 • Tak ale na zakup i montaż sekundników w całej Polsce trzeba zapewne wydać kilka miliardów złotych z pieniędzy podatników, a po co gdy można wprowadzić za darmo mrugające światła przed zmianą? A zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na budowę nowych autostrad ZNACZĄCO poprawiających bezpieczeństwo i zmniejszających ilość wypadków, ofiar.
  Autor:do kierowca Data: 2017-07-05 15:07:48
 • Do LEPSZE: widziałam takie mrugające światła już wiele lat temu choćby w Austrii i wtedy bardzo mi się ten pomysł spodobał. Ale nie uważam, aby sekundniki się czymś różniły. Przecież widać ile ma się czasu na pokonanie skrzyżowania. Jedynym problemem są ci "kierowcy", którzy mimo pełnej świadomości, że nie zdążą wjeżdżają na skrzyżowanie kiedy już skończyło się zielone. No i ci, którzy mimo sekundników nadal ruszają z opóźnieniem. no ale kwestia umiejętności, kultury, przestrzegania przepisów to temat na inną dyskusję. Wg mnie sekundniki od mrugających świateł nie różnią się. Uważam, że sekundniki to bardzo dobre rozwiązanie, ja przynajmniej umiem z nich korzystać i dla mnie są na duży plus.
  Autor:kierowca Data: 2017-07-05 13:03:27
 • Jestem przeciwny sekundnikom. Na same sekundniki i ich montaż trzeba wydać duże pieniądze. Proponuję bezkosztowe rozwiązanie: przed zmianą światło zielone powinno trzykrotne mrugać a potem zmienić się dopiero na światło pomarańczowe i później czerwone. Takie mruganie zielonego da czas kierowcom by spokojnie zwolnić nie powodując zagrożenia. Na autostradach, drogach ekspresowych często zdarza się że szybka zmiana z zielonego na pomarańczowe powoduje że kierowcy albo przyspieszają albo gwałtownie hamują i dochodzi do wypadków bo pojazd będący za nimi w nich uderza (najczęstsze przyczyny), istnieje realne ryzyko że nie zdążą i przejadą na czerwonym, pomarańczowe często zapala się na 1 sekundę. Przykładem duże skrzyżowanie za Częstochową w Romanowie, tu jedziesz masz zielone i nagle 1 sekunda pomarańczowe i bach czerwone, ryzyko ogromne bo za każdym razem kierowca jest w dylemacie -duże ryzyko by bezpiecznie przejechać czy też wyhamować. \r\nCzytałem, że kwestia takiego przeprogramowania sygnalizatorów to kilka dni w całej Polsce i to bez żadnych kosztów.
  Autor:LEPSZE Data: 2017-07-05 11:06:25
go to top