Hakerzy okradają bełchatowskie firmy - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Poniedziałek, 21 maja 2018
Wybierz miasto na mapie
Hakerzy okradają bełchatowskie firmy
Data dodania: 2017-07-03 09:44:24
Hakerzy okradają bełchatowskie firmy
Źródło zdjęcia: sxc.hu
Uwaga oszuści internetowi okradają bełchatowskie firmy. Ofiarą padła jedna z firm w Gminie Kleszczów. Hakerzy ukradli 300 tysięcy złotych.

Niestety w powiecie bełchatowskim coraz częściej zgłaszane są próby wyłudzania pieniędzy przez hakerów. Najbardziej poszkodowana jest firma z Kleszczowa, która straciła 300 tysięcy złotych. Hakerzy podszyli się pod przedstawiciela firmy, z która zakład z Kleszczowa współpracował.
. Przedstawiciel korespondował z pracownikami kleszczowskiej firmy, adres e-mail się zgadzał. Kontrahent poinformował o zmianie numeru konta  i poprosił o przelanie dwóch transz rozliczenia. Okazało się, że był to oszust i pieniądze zniknęły.

To nie jedyna taka sytuacja w powiecie. Jeden z oszustów podszył się pod prezesa bełchatowskiej firmy. Oszust wysłał maila do firmy z zapytaniem o wykonanie przelewu podając się za prezesa firmy. Czujnością wykazała się pracownica, która zadzwoniła do Prezesa, aby zweryfikować sytuację. Tym razem hakerowi się nie udało. 

Czujnością wykazali się również pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Bełchatowie. Tam również hakerzy „szukali szczęścia”, jednak pracownicy nie dali się podejść hakerom.

Policja ostrzega, aby wszystkie sytuacje, które wzbudzają podejrzenia weryfikować telefonicznie lub osobiście. Odzyskanie pieniędzy może okazać się bardzo trudne lub niemożliwe.

ES
Tagi: hakerzy, oszuści, złodzieje, Bełchatów
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
go to top