Wybrano radnych na wolne funkcje w Radzie Powiatu - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Poniedziałek, 21 maja 2018
Wybierz miasto na mapie
Wybrano radnych na wolne funkcje w Radzie Powiatu
Data dodania: 2017-07-01 18:38:37
 Wybrano radnych na wolne funkcje w Radzie Powiatu
Źródło zdjęcia: Starostwo Powiatowe
Na ostaniej sesji Rady Powiatu, w czwartek 29 czerwca, poza głosowaniem nad przyjęciem budżetu, sprawozdania finansowego oraz udzieleniem absolutorium dla starosty, odbyły się również głosowania w sprawie wyboru na wolne funkcje w Radzie Powiatu.

Rada Powiatu wybrała nową przewodniczacą Komisji Oświaty. Została nią Elżbieta Kołatek, która pokonała byłą przewodniczacą Rady Powiatu Dorotę Pędziwiatr.

Jacek Zatorski został powołany na przewodniczącego Komisji Infrastruktury na miejsce Jerzego Koniecznego, który sam zrezygnował z tej funkcji.
.

Z porządku obrad zdjęto punkt dotyczący wyboru drugiego wiceprzewodniczacego Rady Powiatu w miejsce Dariusza Roguta oraz punkt o wyborze przewodniczącego Komisji Rewizyjnej po Damianie Nowaku, który został wiceprzewodniczącym Rady Powiatu, co jest związane z zrezygnacją z dotychczasowej funkcji.

Jeżeli chodzi o absolutorium, to na uwagę zasługuje fakt, że aboslutorium zostało przyjęte głosami wszytkich radnych Plusa, trzema głosami na czterech radnych startujących z listy PO i sześcioro radnych PiS na czele ze starostą.

Nasuwają się zatem pytania, dlaczego opozycja wspiera starostę oraz czy dlatego koalicja rządząca PiS i ZB chce odwołać starostę, bo nie reprezentuje on już ich interesów i dlatego, że jest on teraz człowiekiem reprezentującym interes opozycji, która w ostatnich wyborach została odsunięta od władzy?

Odpowiedzialnymi za powstały w powiecie chaos jest starosta i grupa radnych PiS z nim związana, ponieważ złamali umowę koalicyjną, po to aby w sposób podstępny dopuscić poprzednio rządzący obóz, do władzy w powiecie. Jednak ich zamierzenia zostały w porę odkryte i zablokowane. W tej chwili rządząca koalicja zachowuje większość zarówno w zarządzie jak i w Radzie Powiatu - powiedział senator Wiesław Józef Dobkowski, szef PiS-u w powiecie bełchatowskim.

K.A.
.
Tagi: Wybrano radnych na wolne funkcje w Radzie Powiatu, Elżbieta Kołatek, Bełchatów, Powiat
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 • Jak Prezes Kaczyński nie wstrząśnie tym szemranym towarzystwem w Bełchatowie to na nic to co robi dla Polski. Na prowincji są zdrajcy podszywający się pod ich ideały. Teraz K...a My. To hasło im tu przyświeca. Żenada i zdrada. A poseł to niech nawet nie próbuje startować w Bełchatowie i chyba mu radomszczańscy zdrajcy coś obiecali za unicestwienie PiS w Bełchatowie. Inaczej jego działań nie można racjonalnie wytłumaczyć.
  Autor:Zdrada Data: 2017-07-03 16:52:19
 • To co sie dzieje z politykami NIBY PISU w Bełchatowie to juz na podworku dzieci wiedza ze sa zdrajcami Jarka ze służą PO i staremu układowi "cesarskiemu" Niedługo Chrzanowski wróci na Białym Koniu do Urzędu Miasta i będzie juz bardzo dlugo rzadzil nadal ze swoim "PISU" hahhahhahha Poslowie PIS -U i Zarzad Z weglowej temu kibicuje
  Autor:zczeka Data: 2017-07-03 13:51:39
 • PODOBNO KANDYDUJE W TO MIEJSCE CHRZANU. ZA POPARCIE W POWIECIE I MIEŚCIE.
  Autor:podglądacz Data: 2017-07-02 16:22:21
 • Oglądałem konwent i można było zaobserwować dyplomatyczną niechęć Prezesa do Ministra AM. Kto go tam trzyma?
  Autor:Bonek Data: 2017-07-02 13:28:36
 • Dzieci radnych PO i Plus są zatrudnione w PGE GiEK SA. Układ ze spotkania z sierpnia ub. roku z misiewiczem i miśkami jest realizowany i mam się jak najlepiej. Posady za poparcie. Gołym okiem widać zdrajców PiS. A waldi na Kongresie wczorajszym fotkiz milczanowską i jej spasionym mecenasem robi. Kto rozwalił PiS w Radomsku? Żenada. Czy Prezes tego nie widzi?
  Autor:Żenada Data: 2017-07-02 08:32:22
 • To znaczy, ze kompromitujące rozmowy z PO Misiewicza, Milczanowskiej, Kubiaka, Naturalnej, Wysockiej i starosty zostają w trzech czwartych realizowane. A współpraca z PLUSem grupy radnych związanych ze starosta i posłem jest stuprocentowa. Pomimo oficjalnej wrogości Antoniego do PO to prawdziwe jego relacje sa bardzo dobre. Przynajmniej w Bełchatowie. Myślą, ze nikt sie nie dowie, ze tam na prowincji w Bełchatowie Antoni blisko współpracuje z PO.
  Autor:Politolog Data: 2017-07-02 00:09:35
go to top