Koniec z mandatami za brak dokumentów? - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Piątek, 25 maja 2018
Wybierz miasto na mapie
Koniec z mandatami za brak dokumentów?
Data dodania: 2017-06-16 09:39:38
Koniec z mandatami za brak dokumentów?
Źródło zdjęcia: sxc.hu
Wkrótce policja nie wystawi już mandatu za brak dokumentów po zatrzymaniu. Jak ustaliła Interia, jeszcze w tym roku Ministerstwo Cyfryzacji zamierza uruchomić usługę mID.

Program dokumentów w wersji cyfrowej został w maju pilotażowo wdrożony w Łodzi, Koszalinie, Ełku oraz Nowym Wiśniczu.
. Mieszkańcy tych miejscowości mogą zarejestrować się w systemie poprzez stronę resortu cyfryzacji, dzięki czemu w urzędach tożsamość potwierdzać będzie można bez tradycyjnych dowodów. Aby jednak skorzystać z usługi, należy posiadać profil zaufany oraz telefon komórkowy.

Jeśli pilotaż projektu zostanie zakończony z sukcesem, zostanie on wdrożony w całej Polsce, dzięki czemu kierowcy po zatrzymaniu przez policję nie będą mogli zostać ukarani mandatem za brak dokumentów, jeśli faktycznie nie będą ich posiadać. Co więcej, policjanci jeszcze przed utworzeniem mID, posiadali dostęp do informacji zawartych w naszych dokumentach.

Co ważne, system nie będzie polegał na tym, że dokumenty będą wyświetlane na ekranie telefonów, ale stanowić będzie bazę danych, do których dostęp będą mieli jedynie uprawnieni przedstawiciele urzędów oraz służb.

Żródło: wprost

ES
Tagi: brak dokumentów, mandaty, policja
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  • To to hakerzy będą mieli używanie.
    Autor:Miś Data: 2017-06-19 08:16:18
go to top