Posypią się mandaty - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Piątek, 25 maja 2018
Wybierz miasto na mapie
Posypią się mandaty
Data dodania: 2017-06-15 11:15:56
Posypią się mandaty
Źródło zdjęcia: sxc.hu
Rozmawianie przez telefon komórkowy czy wysyłanie SMS podczas jazdy samochodem jest niebezpieczne i policja może ukarać mandatem karnym i punktami. Rowerzysta otrzyma mandat, ale bez punktów.

Bełchatowska policja ostatniego czasu przyglądała się rowerzystom, w jaki sposób poruszają się po ścieżkach rowerowych, osiedlach czy drogach publicznych. Jak wiadomo korzystanie z telefonu komórkowego bez zestawu słuchawkowego, podczas jazdy jest niebezpieczne i może prowadzić do wypadku.
. Tak samo, jak kierowanie jedną ręką. Jest to utrudnienie podczas skręcania, jak i brak swobodnego dostępu do klamek hamulcowych. Rowerzysta korzystający z telefonu podczas jazdy będzie karany mandatem karnym w wysokości do 200 zł. Dopuszczalnym rozwiązaniem jest zatrzymanie się na poboczu i nieutrudnianie przejazdu innym rowerzystą. Na tę chwilę rowerzyści są pouczani i informowani o zasadach bezpieczeństwa.

J.K.
Tagi: mandaty, rowerzysta, policja, Bełchatów
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 • Cześć. W pobliżu mojego miejsca zamieszkania był duży ogromny parking (wiecznie pusty), ba wybudowali drugi, większość ludzi zaczęła tam ładnie parkować, ale cześć ludzików i tak parkiuje na ciasnych wąskich uliczkach. Ciekawe jak ma tamtędy ma przejechać STRAZ POŻARNA ?!? pozostaje mi mieć nadzieje że nigdy nie będzie musiała tamtędy jechać. Co do osiedli, faktycznie większość osób jeździ nieprawidłowo. Po pierwsze za szybko - max. to 20km/h o czym mów ta niebieska tablica wjeżdżając do "strefy zamieszkania". Druga sprawa to należy uważać na wszystkich skrzyżowaniach ponieważ wiele z nich jest równorzędnych! gdzie obowiązuje zasada "prawej ręki". (Później wielkie zdziwienie podczas stłuczek, że jest się winnym spowodowania kolizji, ale kto by się tam znakami przejmował). Jedź zgodnie z przepisami, a w razie czego, przynajmniej będziesz na wygranej pozycji. Pozdrawiam.
  Autor:Komentator Data: 2017-06-28 09:49:01
 • A jak śmigam z browarem ?
  Autor:EBEBE Data: 2017-06-16 16:05:51
 • Do J.K-rowerzysta czy rowerzystom?
  Autor:babcia Data: 2017-06-16 10:56:04
 • rowery na tory
  Autor:bob Data: 2017-06-15 19:29:24
 • W zdaniu "Dopuszczalnym rozwiązaniem jest zatrzymanie się na poboczu i nieutrudnianie przejazdu innym rowerzystą." Czy nie powinno być rowerzystom a nie rowerzystą. Pozdrawim
  Autor:Ola Data: 2017-06-15 14:31:41
 • I niech się zajmą tymi co na dolnośląskim wymuszają pierwszeństwo
  Autor:Zawodnik Data: 2017-06-15 14:26:53
 • Policja niech się zajmie w Bełchatowie też tymi baranami jezdzacumi prawym pasem jak jest wolny. I blokujący na osiedlach baranów co parking mają pusty a stają pod klatką bo się du*y nie chce ruszyć 20 m a na osiedlach nie wolno parkować poza miejscami wyznaczonymi.. policja o tym nie wie? Czy o co chodzi ..
  Autor:Policja Data: 2017-06-15 11:49:44
go to top