Tenisowe Mistrzostwa Dzieci - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Piątek, 25 maja 2018
Wybierz miasto na mapie
Tenisowe Mistrzostwa Dzieci
Data dodania: 2017-06-05 12:52:50
Tenisowe Mistrzostwa Dzieci
Źródło zdjęcia: MCS
Dużą frekwencją cieszyły się sobotnie Mistrzostwa Bełchatowa Dzieci w tenisie ziemnym, które zorganizowano z okazji Dnia Dziecka. Ddla wielu uczestników był to pierwszy turniej, w którym wzięli udział.

Mistrzostwa rozegrano w trzech kategoriach: dzieci do lat 10, do lat 12 i klasy gimnazjalne. Wśród najmłodszych uczestników rywalizowało czternastu śmiałków, którzy początkowo zostali podzieleni na trzy grupy. W grupie finałowej najlepsza okazała się Marta Dudek, która pokonała Dominikę Furman (10/2) i Zuzię Stępień (10/4).
. Drugie miejsce zajęła Zuzia zwyciężając Dominikę 10/8.

W drugiej kategorii do gry o medale przystąpiło ośmioro tenisistów, których podzielono na dwie grupy. Do półfinałów awansowali Oliwia Hetman, Mikołaj Olejniczak, Natalia Smolna i Wiktoria Furman. W pierwszym meczu Mikołaj nie dał szans Oliwii (2-0), a w drugim Wiktoria ograła Natalię 2-1. Finał to emocje do samego końca, ponieważ po dwóch setach był remis 1-1, a na finiszu decydującego tie-breaka prowadziła Wiktoria. Jednak ostatnie akcje meczu, tym samym i całe spotkanie, wygrał Mikołaj.

W grupie gimnazjów na grę z chłopakami zgodziła się Kinga Rośniak, ponieważ w kategorii dziewcząt nie miała żadnej rywalki. Dla młodej zawodniczki była to dobra lekcja tenisa, która w przypadku meczu z Piotrem Puźniakiem okazała się sukcesem i końcowym zwycięstwem. W tej kategorii najlepszy okazał się uczestnik cyklu „Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym” Grzegorz Puźniak. Miejsce drugie zajął Filip Poninkiewicz, a trzecie Piotr Puźniak.

MCS / ES
Tagi: Tenisowe Mistrzostwa Dzieci, Bełchatów
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
go to top