Nie odbieraj telefonu od nieznajomego a zachowasz pieniądze - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa

 
Niedziela, 25 sierpnia 2019
Wybierz miasto na mapie
Nie odbieraj telefonu od nieznajomego a zachowasz pieniądze
Data dodania: 2017-02-06 11:24:21
Nie odbieraj telefonu od nieznajomego a zachowasz pieniądze
Źródło zdjęcia: sxc.hu
Ostatnio coraz bardziej stał się rozpowszechniony nowy rodzaj wyłudzeń przez telefon.

Oszust dzwoniąc do nas i zadając pytanie na które odpowiemy "TAK", użyje nagraną odpowiedź w celu wykorzystania jej jako akceptacji na dokonanie transakcji handlowej.

Każdy ostrzega swoje dzieci aby nie rozmawiały z nieznajomymi. Teraz i dorośli powinni na to uważać. Pojawili się bowiem oszuści, którzy dwoniąc na nasz telefon wyłudzają od nas słowo "TAK".
.

Problem jest jeszcze poważniejszy, jeśli osoba dzwoniąca do nas, jest w posiadaniu danych naszej karty płatniczej. Poprzez manipulacje z nagraną rozmową, oszust może doprowadzić nas, do ogromnych strat finansowych.

Trzeba bardzo uważać, komu podajemy przez telefon nasze dane personalne.

Często osoby dzwoniące do nas, pytają o nasze dane, w celu potwierdzenia naszej tożsamości, a czy my mamy możliwość potwierdzenia tożsamości osoby, która z nami rozmawia?
Zazwyczaj nawet się nad tym nie zastanawiamy.

A dlaczego nie wprowadzić do opcji naszego telefonu, w ustawieniach komunikatów rozmów odrzuconych, aby dana osoba się przedstawiła lub poinformowała nas w jakiej sprawie dzwoni?

Może taki zabieg ograniczy możliwość wpadnięcia w pułapkę coraz to wymyślniejszych technik oszukiwania niczego nie podejrzewającego rozmówcy.

Należy pamiętać o powyższych zagrożeniach, gdy teraz zadzoni do nas nieznajomy numer telefonu. W przeciwnym wypadku, nasze życie może się nagle zmienić w koszmar.

K.A.
.
Tagi: wyłudzenia przez telefon, nie odbieraj telefonu, od nieznajomego, koszmar, finansowy upadek
Dodaj nowy komentarz:
Redakcja portalu info.bai.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Osoba zamieszczająca opinie zawierające treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające prawa portalu info.bai.pl i jego wydawcy lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
go to top